Reklama

U2: Nowa płyta i trasa

Nowa płyta U2 będzie utrzymana w klimacie surowej muzyki gitarowej - zapowiada The Edge, gitarzysta zespołu. Muzyk obiecuje też, iż w 2004 roku grupa ruszy w dużą trasę koncertową promującą to wydawnictwo.

W wywiadzie udzielonym brytyjskiej stacji radiowej X FM, The Edge opowiedział, jak idzie praca nad kolejną studyjną płytą U2.

"Piszemy jedne z najlepszych piosenek w naszej karierze" - powiedział gitarzysta. "Ciężko określić to inaczej niż jako po prostu bardzo surowy, rockandrollowy album. Na brzmienie zespołu składa się, tak jak na początku, gitara, bas, perkusja, wokal oraz mnóstwo witalności i energii. Przynajmniej na razie... Niewykluczone, że do momentu ukazania zamieni się to w album country."

Reklama

Muzyk stwierdził, że na nowej płycie prostota będzie jeszcze bardziej słyszalna, niż na poprzednim wydawnictwie "All That You Can't Leave Behind". Gitarzysta obiecał też, że fani doczekają się dużej trasy koncertowej U2.

"Prawdopodobnie do końca tego roku będziemy kończyć nagrywanie tego albumu. Być może ukaże się on na początku przyszłego roku. Czy wyruszymy w trasę promocyjną? Jestem pewien, że tak" - powiedział The Edge.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gitarzysta | Edge | trasa | The Edge | U2 | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy