Reklama

Reklama

"Tu es Petrus": Hołd dla Jana Pawła II

Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć teledysk do kompozycji "Niech mówią, że to nie jest miłość" w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Przemysława Brannego, która jest częścią oratorium "Tu es Petrus". Dzieło jest hołdem dla Jana Pawła II.

Autorami oratorium są Zbigniew Książek i kompozytor Piotr Rubik, który przygotował popową wersję kompozycji "Niech mówią, że to nie jest miłość" na potrzeby teledysku.

Oratorium miało premierę 14 maja na Kadzielni w Kielcach. Kolejny koncert odbędzie się 17 września w Krakowie, w kościele św. Katarzyny, z okazji pożegnania kardynała Macharskiego, a później oratorium zostanie ponownie wystawione w Kielcach, 16 października (w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II). Tego samego dnia do sklepów trafi płyta.

"Tu es Petrus to poetycka opowieść o trzech najważniejszych tajemnicach tego świata. Te tajemnice to tajemnica stworzenia, tajemnica krzyża i tajemnica miłości" - napisał o dziele Zgigniew Książek.

Reklama

"Tu es Petrus to jednocześnie poetycka opowieść o trzech największych problemach XXI wieku. te problemy to głód obok bogactwa, wojny w opozycji do pokoju i nienawiść w ludzkich sercach obok pragnienia ładu serca".

"Tu es Petrus to poetycka opowieść o następcy Piotra - Janie Pawle II, któremu przyszło w swoim życiu i pontyfikacie zmierzyć się z powyższymi kwestiami. O Papieżu, który podążył drogą Ukrzyżowanego i z pokorą poniósł krzyż cierpienia, krzyż życia, krzyż wiary i krzyż bólu".

Teledysk do "Niech mówią, że to nie jest miłość", który możecie obejrzeć na stronach INTERIA.PL, nakręcił Petro Aleksowski, autor zdjęć do filmu "Cześć Tereska".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy