Reklama

Trauma znów kwintetem

Polska formacja Trauma, której piąty studyjny album "DetermiNation", ujrzał światło dzienne 25 sierpnia w barwach Empire Records, ma nowego, stałego gitarzystę. Następcą Partiksa, z którym grupa rozstała się w roku 2004, został Filip "Fill" Musiatowicz. Już w nowym składzie deathmetalowcy z Elbląga promować będą nową płytę na koncertach i trasach.

"Jak na razie nie szukamy nikogo na stałe, więc oficjalnie pozostajemy w czteroosobowym składzie, w jakim pracowaliśmy w studiu nad ostatnią płytą" - mówił jeszcze w sierpniu na łamach magazynu "Thrash'em All", Jarosław "Mister" Misterkiewicz, gitarzysta Traumy.

Reklama

"Od momentu, kiedy nasze szeregi opuścił Patrix, grubo ponad rok temu na koncertach wspieraliśmy się muzykiem sesyjnym.. To nie był zły system, brakowało nam jednak pełnej konsolidacji i świadomości, że wszyscy jesteśmy jednym i tym samym organizmem, że mamy ten sam cel i te same priorytety względem naszego zespołu. Uznaliśmy, że jeśli mamy grać tak czy owak w piątkę, to rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zwerbowanie kogoś na stałe - wyjaśnia najnowsze posunięcie Traumy Mister.

"Szukaliśmy kreatywnego muzyka, który wniesie w nasz styl świeżą energię i odmienną od mojej manierę i charakter grania. Nawiązaliśmy współprace z Filipem Musiatowiczem, wyśmienitym gitarzystą, który spełnił nasze oczekiwania pod każdym względem. Mieliśmy ze sobą kontakt już od dosyć dawna. Znaliśmy doskonale jego nagrania demo, które sam stworzył w domowym zaciszu. Zrobiły one na nas wszystkich piorunujące wrażenie" - komplementuje nowego gitarzystę założyciel formacji.

"Po raz kolejny postawiliśmy na osobę zupełnie nieznaną na scenie, ale za to niesamowicie utalentowaną i kreatywną. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Trauma brzmiała tak dobrze, jak obecnie, mimo, iż przez nasz skład przewinęło się sporo gitarzystów. Od kilku miesięcy ostro pracujemy z Fillem na próbach, przygotowując się do koncertów promujących najnowszy album DetermiNation" - dodał lider zespołu.

Pierwszym poważnym sprawdzianem Filipa Musiatowicza będzie z pewnością rozpoczynająca się już 24 października, 5-koncertowa polska mini-trasa, na której Trauma zagra u boku amerykańskiego Vital Remains. Na koncertach zobaczymy również polski Dissenter oraz Forlon Legacy (Chorwacja) i Resurrecturis (Włochy).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: światło dzienne | Trauma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje