Reklama

Tool amerykańskim Numerem Jeden

W tym tygodniu lista bestsellerów płytowych "Billboard 200" została zdominowana przez wykonawców alternatywnych - na pierwszych dwóch miejscach zadebiutowały nowe płyty Tool i Pearl Jam. Nowe wydawnictwo formacji wokalisty Maynarda Keenana przebiło niemal dwukrotnie wynikami sprzedaży płytę pionierów muzyki grunge.

"10,000 Days" osiągnął najlepszy tygodniowy wynik sprzedaży wszystkich płyt Tool. Liczba 564 tysięcy egzemplarzy robi spore wrażenie zwłaszcza, że muzyka formacji nie należy o najbardziej przystępnych na świecie...

Reklama

Dodajmy, że wydany przed pięcioma laty "Lateralus", poprzedni album Tool, miał wynik tylko o - nomen omen - 10 tysięcy gorszy od "10,000 Days".

Niezły wynik, bo za taki należy uznać 279 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, osiągnął również pierwszy od czterech lat album Eddiego Veddera i kolegów zatytułowany po prostu "Pearl Jam". Dało to płycie 2. miejsce na liście "Billboard 200", a zarazem najlepszy wynik sprzedaży od czasów "Yield" z 1998 roku.

Co ciekawe, "Pearl Jam" jest 28. (!) wydawnictwem formacji, które trafiło do zestawienia 200 najlepiej sprzedających się płyt w USA. Na tę liczbę składa się 8 albumów studyjnych i aż 20 koncertowych.

Przypominamy, że nowy album Pearl Jam możecie wygrać w  specjalnym konkursie INTERIA.PL!

3. miejsce należy do kolejnej nowości. Jest nią "Blood Money" hiphopowego składu Mobb Deep, wspomaganego mocno przez członków liderowanej przez 50 Centa formacji G-Unit. Poza "Fiddym" na dziewiątej płycie Mobb Deep wystąpili Tony Yayo, Lloyd Banks, Young Buck, oraz Mary J. Blige.

W 17. tygodniu na liście ścieżka dźwiękowa do serialu "High School Musical" awansowała z 7. na 4.

Również do góry poszły album Rascal Flatts "Me and My Gang" (z 6. na 5.) oraz kompilacja "NOW! That's What I Call Music" (z 8. na 6.).

Zeszłotygodniowy numer jeden, czyli "IV" Godsmack, spadł aż na pozycję 7.

Jewel debiutuje nowym albumem "Goodbye Alice in Wonderland" na 8. miejscu. To już piąta płyta amerykańskiej wokalistki, która trafiła do pierwszej dziesiątki "Billboard 200".

Bruce Springsteen z "We Shall Overcome: The Seeger Sessions" spadł z 3. na 9.

"Top Ten" zamyka country'owa składanka "Greatest Hits Volume 1" Phila Vassara.

Rihanna z piosenką "SOS" nie dała się zrzucić ze szczytu zestawienia "Billboard Hot 100", będąc na pozycji 1. już drugi tydzień z rzędu.

Zeszłotygodniową pozycję utrzymał także "Bad Day" Daniela Powtera.

Miejsca nie zmienili także Sean Paul z "Temperature" (3.) oraz Chamillionaire z "Ridin'" (4.).

Do pierwszej piątki awansował Fort Minor z "Where'd You Go" (z 12. na 5.).

Zobacz teledyski Tool na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: lista billboardu | billboard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje