Reklama

Tomasz Lipiński: Stoimy przed ścianą, za którą nie wiadomo, co dalej

- Strasznie jest cokolwiek planować. To są takie zawody, w których zaczyna się od planowania, i to z dużym wyprzedzeniem - mówi w rozmowie z Interią Tomasz Lipiński, pytany o trudną sytuację branży muzycznej.

Tomasz Lipiński opowiadał o trudnej sytuacji branży muzycznej

Przypomnijmy, że tegoroczna gala Fryderyków oraz związany z nią festiwal odwołano w związku z pandemią koronawirusa. Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się 14 i 15 marca w Katowicach (Międzynarodowe Centrum Kongresowe).

Reklama

Po kilku miesiącach organizatorzy zdecydowali, że laureaci nagród zostaną ogłoszeni 1 października na specjalnej konferencji, którą poprowadził Marcin Prokop. Uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się w ramach przyszłorocznej edycji Fryderyk Festiwal.

Ogłoszenie zwycięzców Fryderyków poprzedziła dyskusja na temat tego, jak pandemia koronawirusa dotknęła branżę muzyczną, w której wzięli udział m.in. Tomasz Organek i Tomasz Lipiński.

Ten ostatni - znany z m.in. grup Brygada Kryzys i Tilt, a także kariery solowej - w tym roku został jednym z laureatów Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć (muzyka rozrywkowa). Pozostali wyróżnieni to zespół Perfect (muzyka rozrywkowa), perkusista Czesław Bartkowski (muzyka jazzowa) i skrzypek Krzysztof Jakowicz (muzyka poważna).

- Branża muzyczna to nie tylko artyści występujący na scenie, lecz także ogromne grono realizatorów wszelkich wydarzeń muzycznych - podkreśla w rozmowie z Interią Tomasz Lipiński, dodając, że gros muzyków zarabiało przede wszystkim na koncertach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomek Lipiński | Fryderyki 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje