Reklama

Tom Petty był uzależniony od heroiny

W najnowszej biografii Toma Petty'ego znalazł się fragment na temat jego uzależnienia od heroiny.

Biografia Toma Petty'ego ma opowiedzieć o jego problemach z narkotykami

Autorem biografii jest Warren Zane, który od muzyka dostał pozwolenie na napisanie kompletnej historii jego kariery. Tom Petty uznał również, że nie ma zamiaru autoryzować książki.

Reklama

Właśnie w ten sposób autor biografii ujawnił, że Petty był uzależniony od heroiny w latach 90. O szczegóły książki na temat muzyka Zane'a wypytało "The Washington Post".

Zane stwierdził, że gwiazdor sięgnął po narkotyki wtedy, gdy jego problemy były coraz to poważniejsze, a jedyną metodą radzenia sobie z emocjami, jaką wtedy dla siebie widział, była heroina.

Na pytanie dlaczego właśnie teraz Petty zdecydował się na wyjawienie tego sekretu, Zane odpowiedział, że gwiazdor przez długi czas wahał się nad upublicznieniem swojej historii, gdyż bał się, że da zły przykład młodym ludziom. Autor przekonał go faktem, iż jego opowieść może być przestrogą.

Zapytany natomiast czy Petty wykazał się hipokryzją, wyrzucając z zespołu Heartbreakers Howiego Epsteina, Zane odpowiedział, że sytuacja wyglądała inaczej, gdyż basista został wysłany na odwyk przez członków grupy. Ostatecznie jednak próba pomocy muzykowi zakończyła się fiaskiem, gdy ten w trakcie trasy koncertowej został zatrzymany przez policję w kradzionym samochodzie, w którym znaleziono również heroinę.

Ostatecznie Howie Epstein zmarł w 2003 roku, rok po usunięciu go z zespołu.

Biografia Petty'ego zadebiutuje w Stanach 10 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tom Petty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje