Reklama

Tom Cruise najbardziej wpływowy

Tom Cruise (42 l., "Mission Impossible: 3") znalazł się na szczycie listy najbardziej wpływowych gwiazd show-biznesu, opublikowanej przez magazyn "Forbes". To drugi raz, kiedy Cruise wygrywa to prestiżowe zestawienie. W zeszłym roku uplasował się na 10.pozycji. Drugie miejsce zajął zespół The Rolling Stones, a na trzecim miejscu uplasowała się gwiazda amerykańskiej telewizji Oprah Winfrey.

Tom Cruise jest jedyną gwiazda kina, która znalazła się w pierwszej 10-tce. Na szóstym miejscu uplasował się wprawdzie inny potentat branży filmowej - Steven Spielberg - jednak zaważyła na tym bardziej jego sława i siła jako producenta, niż tak zwanej "celebrity".

Reklama

Cruise jest pierwszą gwiazdą, która po raz drugi wygrywa zestawienie "Forbesa". Pierwszy raz udało mu się to w 2001 roku.

"Wrócił na szczy nie dzięki wygłupom w programie Oprah Winfrey, lecz głównie z powodu świetnych zeszłorocznych wyników Wojny światów" - podkreślono w "Forbesie". Przypomnijmy, że reżyserem tego filmu był nie kto inny, tylko Steven Spielberg.

Oprócz Rolling Stonesów, w pierwszej piątce znalazł się też jeszcze jeden zespół - U2 uplasowało się na 4. miejscu.

Lista "Forbesa" obok zarobków gwiazd uwzględnia także ich medialną obecność. Mimo wszystko dziwi nieobecność na liście zeszłorocznych pewniaków w Top Ten - Mela Gibsona i Madonny (odpowiednio 3. i 8. miejsce w 2005 roku).

Przypadkowym zrządzeniem losu lista "Forbesa" skojarzyła byłą żonę Brada Pitta - Jennifer Aniston z obecną jego partnerką i matką jego dziecka - Angeliną Jolie. Obie panie zajęły bowiem 35. miejsce.

Poniżej pierwsza dziesiątka tegorocznego zestawienia:

1. Tom Cruise
2. Rolling Stones
3. Oprah Winfrey
4. U2
5. Tiger Woods (golfista)
6. Steven Spielberg
7. Howard Stern (radiowiec)
8. 50 Cent
9. Ekipa "Rodziny Soprano"
10. Dan Brown

BBC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje