Reklama

Reklama

Tina Turner jest wdzięczna za wprowadzenie jej do Hali Sław Rock'n'rolla

Tina Turner zabrała głos po tym, jak po raz drugi została wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame.

Tina Turner jest szczęśliwa za wprowadzenie jej do Hali Sław Rocka

Tina Turner została wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame jako solowa artystka podczas ceremonii 30 października 2021 roku - 30 lat po tym, jak została wprowadzona u boku swojego ówczesnego męża Ike'a Turnera w 1991 roku (sprawdź!).

W swoich mediach społecznościowych gwiazda wrzuciła zdjęcie z promiennym uśmiechem, dopisując: 

"Jak się zapewne możecie domyślić: jestem podekscytowana, że teraz oficjalnie zostaję wprowadzona do Hali Sław jako artystka solowa".

Reklama

"Co za zaszczyt! Jestem wdzięczna tak wielu osobom, które towarzyszyły mi podczas mojej podróży - zwłaszcza wam, drodzy fani. Nie przestawajcie dawać czadu!" - dodała.

Podczas ceremonii zaśpiewane zostały hity Tiny Turner. Mickey Guyton wykonała "What's Love Got to Do With It", a Christina Aguilera "Nutbush City Limits". Angela Bassett, która zdobyła Oscara za rolę Turner w filmie biograficznym z 1993 roku, przedstawiła wokalistę. Tina, która nie pojawiła się na ceremonii, podziękowała za to wyróżnienie poprzez krótki film.

Od lat Tina Turner mieszka w Szwajcarii, której jest obywatelką. W 2013 roku ostatecznie zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa.

Muzyczną karierę zakończyła w 2009 r. po trasie "Tina! 50th Anniversary Tour". W ostatnich latach o gwieździe zrobiło się głośno dzięki sukcesowi musicalu "Tina".

W połowie 2020 r. norweski producent Kygo odświeżył jej przebój "What's Love Got to Do with It".

82-letnia Tina w ostatnich latach zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W mediach pojawiały się informacje o raku jelita grubego, nadciśnieniu i problemach z nerkami. W 2017 r. wokalistka otrzymała przeszczep nerki od swojego męża.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tina Turner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy