Reklama

The Streets w kwietniu

"The Hardest Way To Make An Easy Living", trzeci studyjny album brytyjskiej formacji The Streets, trafi do sklepów już 11 kwietnia. Płyta według zapowiedzi Mike'a Skinnera, lidera zespołu, będzie "bardziej dopieszczona i szybsza" od poprzednich wydawnictw.

Tekstowo "The Hardest Way To Make An Easy Living" opowiadać będzie o życiu Mike'a po kasowym sukcesie drugiego albumu "A Grand Don't Come For Free".

Reklama

"To nie jest jednak narracja. Ale szczerze mówiąc nie potrafię napisać tekstów bez jakiejś historii. A taka jest na nowej płycie" - komentuje Skinner.

"Po A Grand Don't... zastanawiałem się o czym u licha mam teraz napisać? Przecież nie mogę nagrać znowu utworów o tym, że nie mam kasy. Później dotarło do mnie, że moje życie jest szalone! Przyszedłem przez tyle rzeczy, że sam nie mogę w to uwierzyć".

Płyta została nagrana w lecie i na jesieni 2005 roku, między innymi w Nowym Jorku. Skinner zdradził także, że tym razem inspirowały go gitarowe zespoły.

"Uwielbiam The Smiths. Ale tym razem chciałem zabrzmieć jak The Who. Za każdym razem chcę iść do przodu. Pierwsza płyta ["Original Pirate Material" - przyp. red.] była garażowa, druga wolna i mroczna. Ten album będzie bardziej dopieszczony i szybszy. Mam nadzieję, że również bardziej ekscytujący".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kwiecień | Guardian | Streets

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje