Reklama

The Pussycat Dolls i seksskandal? "Byłyśmy prostytutkami"

Nieistniejący od 2010 r. amerykański girlsband The Pussycat Dolls był "grupą prostytutek"? Takimi rewelacjami na Twitterze podzieliła się Kaya Jones, która odeszła z zespołu jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty.

Kaya Jones twierdzi, że The Pussycat Dolls były "grupą prostytutek"

W połowie października w mediach pojawiły się informacje o powrocie The Pussycat Dolls po siedmiu latach przerwy. Tuż po tym milczenie postanowiła przerwać wokalistka Kaya Jones, która zdecydowała się opuścić girlsband w 2005 r. Wówczas tłumaczyła, że obecność w zespole przestała sprawiać jej radość.

Reklama

"Moja prawda. Nie należałam do zespołu muzycznego, ale do 'kręgu prostytutek'. Przy okazji śpiewałyśmy i byłyśmy sławne, podczas gdy wiele osób zarabiało na nas grube pieniądze" - napisała na Twitterze.

W serii postów wyjaśniła, że występowanie w girlsbandzie musiało wiązać się ze świadczeniem usług seksualnych wysoko postawionym osobom, m.in. menedżerom i producentom. Jej zdaniem dziewczyny były zmuszane do sypiania z osobami z branży. Gdy któraś się przeciwstawiała od razu wylatywała z interesu.

Przyznaje, że sama zrezygnowała z kontraktu na 13 milionów dolarów i odeszła z zespołu, bo nie wytrzymała tego brutalnego procederu.

"Wykorzystywanie jest wykorzystywaniem. Nie ma znaczenia, czy jest ono psychiczne, fizyczne czy emocjonalne. Przemysł [muzyczny] potrzebuje oczyszczenia" - podkreśla Kaya Jones.

Kaya Jones przypomina, że o sprawie mówiła przełożonym w 2004 r., a w kolejnych latach przekazywała swoje stanowisko w mediach. "W 2011 r. mówiłam o tym ponownie. Mam nadzieję, że media mnie usłyszą w 2017!" - napisała.

Liderka i założycielka The Pussycat Dolls - choreografka Robin Antin, w swojej odpowiedzi napisała, że wszystko to jest niedorzecznym i obrzydliwym kłamstwem. Jej zdaniem Kaya Jones próbuje się wybić na skandalu i zemścić za to, że nigdy nawet nie była w podstawowym składzie The Pussycat Dolls.

Zespół początkowo funkcjonował jako grupa taneczna, z czasem przekształcając się w formację wokalną, w której liderką była Nicole Scherzinger. Oprócz niej w skład weszły Carmit BacharAshley RobertsJessica SuttaMelody Thornton Kimberly Wyatt.

Dyskografia girlsbandu składa się z dwóch płyt: wydanej w 2005 roku "PCD" oraz "Doll Domination", która ukazała się trzy lata później. Na całym świecie sprzedano ponad 54 mln egzemplarzy, co stawia zespół w gronie najpopularniejszych girlsbandów wszech czasów. Wśród największych przebojów grupy wymienić należy takie utwory jak "Don't Cha" (z udziałem Busta Rhymesa), "Stickwitu" czy "I Don't Need a Man".

Sprawdź tekst "Don't Cha" w serwisie Teksciory.pl!

Zespół zakończył działalność w 2010 roku, kiedy to Nicole Scherzinger rozpoczęła solową karierę w muzyce i telewizji.

Sprawdź tekst "Stickwitu" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pussycat Dolls

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje