Reklama

The Prodigy: Znamy Rophynol

Członkowie brytyjskiej formacji The Prodigy zostali mocno skrytykowani za używanie w swojej najnowszej piosence "Baby's Got A Temper" wyrazu Rophynol, który niezbyt dobrze kojarzy się tamtejszej opinii publicznej. Muzycy przyznali jednak, iż po prostu śpiewają o swoich własnych doświadczeniach.

Liam Howlett i jego koledzy długo milczeli w tej sprawie. W końcu jednak zdecydowali się powiedzieć całą prawdę o piosence.

Reklama

Fragment tekstu kontrowersyjnej piosenki brzmi: "Kochamy Rohypnol/Ona dostała Rohypnol/Wzięliśmy Rohypnol/Zapomnijmy o wszystkim/Ona ma temperament/Nigdy jej nie posiądziesz".

Niby nic strasznego, ale obawy budzi słowo Rohypnol. Jest to środek uspokajający, którego działanie polega na totalnym rozluźnieniu mięśni i powodowaniu chwilowej amnezji. Środek ten zyskał sobie złą sławę po tym, jak kilkakrotnie zmieszany z alkoholem, został wykorzystany przez kilku mężczyzn do gwałtu na przygodnie spotkanych kobietach.

Wokalista Keith Flint przyznał, że on sam również miał styczność z lekiem, ale to on był jego ofiarą.

"Keith dostawał ten lek od dziewczyn, kiedy kilka lat temu prowadził dość imprezowy styl życia. Ta piosenka jest więc inspirowana jego odczuciami i doświadczeniami. Nie przypuszczaliśmy, że ktoś się do niej przyczepi. Byliśmy przekonani, że ludzie zrozumieją jej prawdziwy przekaz. Przecież nie pochwalamy gwałtów! Czy przy Firestarterze nakłanialiśmy ludzi do wzniecania pożarów? To bez sensu" - powiedział Liam Howlett.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | Po prostu | the prodigy | prodigy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje