Reklama

Reklama

The Mars Volta: Teatralna trupa

Bezsprzecznymi liderami grupy The Mars Volta są gitarzysta Omar Rodriguez-Lopez i wokalista Cedric Bixler-Zavala. Jednak do powstania płyt zespołu przyczyniają się także takie osobistości, jak Flea i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers czy projektant okładek Storm Thorgerson. O szczegółach współpracy w rozmowie z INTERIA.PL opowiedział Omar Rodriguez-Lopez, główna postać The Mars Volta

- To jest trupa teatralna. Organizacja. Pewna grupa osób. Ale oczywiście to jest mój zespół i robimy w nim to, co ja chcę robić. I to ja bezsprzecznie jestem liderem - wyjaśnia Rodriguez-Lopez w rozmowie z INTERIA.PL.

- Jednak każdy członek ma swoją specjalną rolę i dzięki temu The Mars Volta może funkcjonować. I brzmi w ten sposób. Każdy z nas daje z siebie 100 procent.

Na pewno częścią tej "teatralnej trupy" można uznać Storm Thorgersona, który zaprojektował okładki dwóch albumów The Mars Volta, a wcześniej współpracował także m. in. z Pink Floyd.

Reklama

Zapytaliśmy Omara, w jaki sposób nakierowywał Thorgersona podczas projektowania okładki do "Frances The Mute".

- Po prostu daliśmy mu muzykę i słowa. Tak samo wyglądało to przy "De-Loused In The Comatorium". Muzyka i słowa. Zaczął przynosić nam swoje pomysły, przysyłać okładki. Z około czterdziestu wybraliśmy trzy lub cztery. Mówiliśmy mu, by podążał w tym kierunku.

- I szczerze mówiąc, nie za bardzo wiem, dlaczego akurat wybraliśmy to zdjęcie. Chyba najbardziej do mnie przemówiło. Sam nie wiem. Dla mnie jest to okładka naszej płyty i tyle.

Stałymi współpracownikami The Mars Volta można również określić Flea i Johna Frusciante z Red Hot Chili Peppers.

- To są po prostu nasi dobrzy koledzy. To nic takiego. Po prostu nasze wspólne nagrania wyglądają jak spotkanie z przyjacielem. Wspólne oglądanie filmów, rozmawianie o książkach, granie na playstation.

- Tak to odbieram. Złapanie momentu. Interakcja. To są nasi przyjaciele, którzy przyszli i pokolorowali dany moment. Ich siła jest słyszalna na płycie.

Przypomnijmy, że we wtorek, 21 czerwca, The Mars Volta zaprezentują się na jedynym koncercie w naszym kraju. Zespół wystąpi w warszawskim klubie "Stodoła".

Przeczytaj cały wywiad z Omarem Rodriguezem-Lopezem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje