Reklama

Reklama

The Doors nie na sprzedaż

John Densmore, perkusista grupy The Doors, po raz kolejny wywołał wściekłość Robbiego Kriegera i Ray'a Manzarka, byłych kolegów z zespołu. Muzyk nie zgodził się bowiem na wykorzystanie piosenek legendarnego zespołu w spotach reklamowych.

Przypomnijmy, że niedawno Densmore wygrał w sądzie spór o nazwę projektu Kriegera i Manzarka The Doors Of The 21st Century, którzy zostali zmuszeni do zmiany nazwy zespołu wykonującego utwory The Doors.

Teraz Densmore nie zgodził się na wykorzystanie piosenek Jima Morrisona w telewizyjnych reklamach, co mogło przynieść żyjącym członkom The Doors blisko 20 milionów dolarów zysku.

"Ludzie przy naszej muzyce przeżywali epokowe momenty. Na scenie, gdy graliśmy te piosenki, czuli, że uczestniczą w mistycznym przedstawieniu. Dlatego tej muzyki nie da się wynająć" - argumentował Densmore.

Reklama

Perkusista do dzisiaj nie może sobie wybaczyć, że zgodził się w latach 70. na wykorzystanie utworu "Riders On The Storm" w kampanii firmy Pirelli.

"Oddałem całą kasę na cele charytatywne. Czułem, że w moim uchu siedzi duch Jima i z tego powodu czułem się okropnie. To najlepszy powód, by nie robić tego ponownie" - powiedział muzyk.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: perkusista | Guardian | Doors | The Doors

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy