Reklama

The Cure tylko w Internecie?

Niezbyt dobrą wiadomość mamy dla fanów grupy The Cure. Robert Smith, frontman i wokalista zespołu, powiedział niedawno, iż nie ma zamiaru już podpisywać żadnego kontraktu płytowego z jakąkolwiek wytwórnią, a wszelkie wydawnictwa formacji rozprowadzać będzie za pomocą oficjalnej strony internetowej - www.thecure.com.

Smith ujawnił swoje plany dotyczące przyszłości The Cure w wywiadzie udzielonym serwisowi Jam Music.

Reklama

"Szczerze mówiąc to mam już dość ciągłego proszenia się ludzi w wytwórni czy mogę coś zrobić. Mam już czterdziestkę na karku i to wszystko staje się już uciążliwe. Zniknęła już cała spontaniczność. Biorąc pod uwagę powszechność Internetu doszedłem do wniosku, że o wiele lepiej będzie nam skorzystać z tej możliwości. To dla nas fantastyczna sprawa. Nie chcę podpisywać kontraktu z kolejną wytwórnią, przynajmniej na razie" - powiedział Robert Smith.

Szczęściem w nieszczęściu może być fakt, iż Jeśli The Cure zdecydują się rozpowszechniać swą muzykę w Internecie to będzie ona dostępna bezpłatnie.

"Jestem w tak dobrej sytuacji finansowej, że mogę sobie pozwolić na takie rozwiązanie. To w żaden sposób nie wpłynie na to co robimy. Nie wiem czy wszystko będzie darmowe do samego końca, bo przecież ludzie i tak muszą płacić za połączenie, dlatego cena zależy tak naprawdę od tego abonamentu i na pewno ta muzyka w efekcie nie jest za darmo" - dodał wokalista The Cure.

Muzyk przyznał także, iż nadal intensywnie pracuje nad swoim solowym albumem, którego spodziewać możemy się dopiero w przyszłym roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cure | smith | Guardian | wokalista | robert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje