Reklama

The Allman Brothers Band nie odzyskają taśm

W miniony piątek, 14 lutego, sąd w Los Angeles zdecydował, że grupa The Allman Brothers Band nie odzyska taśm z nagraniami, których dokonała w latach 1969-1979. Wymiar sprawiedliwości uznał, że muzycy czekali zbyt długo z pozwaniem wytwórni Universal, do której taśmy ostatecznie trafiły.

The Allman Brothers Band chodziło o odzyskanie na własność taśm z materiałami demo i koncertowymi, które zarejestrowano na przestrzeni dziesięciu lat, między 1969 a 1979 rokiem. Muzycy twierdzili, iż zawartość taśm była własnością prywatną, a nie wytwórni Capricorn Records, z którą wiązał ją wówczas kontrakt.

Reklama

Po bankructwie Capricorn Records taśmy trafiły do Polygram Records aż w końcu w ich posiadanie weszła wytwórnia Universal.

Sędzia uznał, że muzycy za długo zwlekali z pozwem. Na nic zdały się tłumaczenia członków The Allman Brothers Band, że do 1998 roku nie zdawali sobie sprawy, iż taśmy jeszcze istnieją. Nie pomogło również wykazanie, że muzycy kontaktowali się z Universalem w sprawie taśm kilka razy, ani razu nie otrzymując jakiejkolwiek odpowiedzi.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | taśmy | muzycy | Nie | The Allman Brothers Band

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje