Reklama

Reklama

​Taylor Swift jest "przerażona" teledyskiem "Famous" Kanye Westa

Kanye West wywołał sporo kontrowersji swoim teledyskiem "Famous", w którym "rozebrał" figury woskowe gwiazd. Taylor Swift, której podobizna również pojawiła się w klipie, jest przerażona klipem amerykańskiego rapera.

Taylor Swift podobno jest wściekła za nowy klip Kanye Westa

Utwór "Famous" pochodzi z najnowszej płyty Kanye Westa zatytułowanej "The Life of Pablo". Piosenka od początku wzbudzała spore zainteresowanie. W tekście znajduje się fragment odnoszący się do Taylor Swift: "Mógłbym uprawiać seks z Taylor. Sprawiłem, że ta zdzira stała się sławna". Raper miał na myśli galę MTV VMA z 2009 roku, w trakcie której podczas odbierania przez Amerykankę nagrody wyszedł na scenę i powiedział, że to nie ona, a Beyonce zasłużyła na statuetkę za najlepszy teledysk.

Kanye West dzień po premierze "The Life of Pablo" postanowił wytłumaczyć się na Twitterze, pisząc, że "nigdy nie zdissował Taylor Swift". Raper zapewniał również, że sama zainteresowana miała uznać fragment za zabawny, dać przyzwolenie, a nawet sama wyjść z pomysłem.

Reklama

Innego zdania byli przedstawiciele Taylor Swift, którzy oświadczyli, że artystka nie życzy sobie takich określeń w stosunku do jej osoby. West natomiast cały czas utrzymuje, że Taylor zgodziła się na taką wersję utworu, a dopiero później zmieniła zdanie na ten temat.

Kawałek "Famous" znów stał się przedmiotem gorących dyskusji, tym razem za sprawą teledysku do utworu. Widać w nim woskowe figury 12 nagich celebrytów, gwiazd muzyki oraz polityków. Wśród nich są: Kanye West, Kim Kardashian, wspomniana Taylor Swift, Amber Rose, Ray J (były chłopak Kim Kardashian, z którym nagrała sekstaśmę), Chris Brown, Rihanna, Donald Trump, Anna Wintour, Caitylnn Jenner, Bill Cosby oraz George W. Bush.

West i Kardashian nie potwierdzili, czy to oni są w łóżku. Obecność w teledysku zdementowali przedstawiciele Trumpa oraz Busha.

W wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair" West opowiadał, że klip kręcono trzy miesiące, a pracowało nad nim kilku twórców. Główną inspiracją miał być obraz Vincenta Desiderio "Sen". Gwiazdor przyznał, że podejmuje on temat sławy i popularności. Zapytany, co w klipie robi były prezydent Stanów Zjednoczonych, West odpowiedział: "Może w jakiejś alternatywnej rzeczywistości ja i Geroge Bush moglibyśmy być przyjaciółmi".

Zobacz oryginalny obraz Desiderio oraz klipową interpretację Westa:

Serwis Hollywood Life poinformował, że Taylor Swift nie jest zadowolona z teledysku Westa.

"Taylor jest wściekła. Taylor jest przerażona tym teledyskiem. Nie wiedziała, co zrobić, kiedy usłyszała, co zrobił Kanye" - miała powiedzieć osoba z otoczenia Swift.

Jak dotąd nie pojawiło się żadne oświadczenie ani komentarz ze strony przedstawicieli Taylor Swift.

Pierwszą gwiazdą, która skomentowała obrazek do "Famous" był Chris Brown. Na Instagramie napisał: "Dlaczego tyłek mojej figury woskowej jest pokazany, jak u hydraulika?" - żartował Brown, nazywając przy okazji Westa szalonym geniuszem.

Przeciwniczką klipu jest natomiast aktorka i reżyserka Lena Dunham, która klip określiła "obrzydliwym" i "jednym z bardziej niepokojących działań 'artystycznych'".

Zobacz teledysk "Famous":

Sprawdź tekst utworu "Famous" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Taylor Swift | Kanye West

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje