Reklama

Talenty z Internetu

Wszystko wskazuje na to, że młodym zespołom łatwiej będzie teraz uzyskać kontrakt płytowy. Amerykańska wytwórnia Dreamworks Records, której właścicielami są Steven Spielberg, David Geffen i Jeffrey Katzenberg, uruchomiła specjalne strony internetowe, które umożliwią zespołom, nie mającym kontraktów, zamieszczenie w sieci utworów w formacie mp3.

Przedsięwzięcie nosi nazwę "Dreamworks Digital A&R" i ukrywa się pod adresem www.dreamworksdigital.com. Każdy zainteresowany wykonawca może umieścić na tej stronie zdjęcie oraz plik dźwiękowy w formacie mp3. Utwór zostanie następnie oceniony przez łowców talentów. Jeśli się spodoba, być może wytwórnia zechce podpisać z wykonawcą kontrakt.

Reklama

Nie jest to bynajmniej jakieś przedsięwzięcie nowatorskie, bowiem podobne możliwości oferują strony farmclub.com i mp3.com. Jednak za Dreamworks Digital A&R przemawia ogromny budżet, pozwalający wykonawcy mieć nadzieję na odpowiednią promocję.

"Dla nas jest to dodatkowy sposób na wyławianie wielkich talentów. Zawsze polegaliśmy na zdaniu naszych menedżerów, prawników i wydawców, ale musimy również być tam, gdzie jest bardzo dużo muzyki. Takim miejscem zaś jest Internet" - wyjaśnia Luke Wood, dyrektor Dreamworks Digital A&R.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: W Sieci | wytwórnia | mp3 | talenty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje