Reklama

Takara w Lion Music!

Szefowie fińskiej wytwórni Lion Music z dumą ogłosili w czwartek, 6 września, że podpisali kontrakt z amerykańską formacją Takara. Z logo tej firmy właśnie, ukaże się nowe studyjne dzieło Amerykanów, zatytułowane "Perception Of Reality". Znana jest już data jego europejskiej premiery - 5 grudnia.

Takara znana jest przede wszystkim z tego, że przez lata śpiewał w niej Jeff Scott Soto, wokalista znany chociażby ze współpracy z Yngwie Malmsteenem, grupą Eyes, a obecnie stojący na czele zespołu Humanimal. Muzyk ten jednak nie śpiewa już w Takara, gdyż - zgodnie z informacją na stronie formacji - mógł jej poświęcić tylko część czasu. Jego następcą został Michael James Flatters, którego możliwości można poznać słuchając na przykład ostatniego albumu Jamesa Byrda "Flying Beyond The 9". Oprócz niego Takara tworzą obecnie - założyciel, gitarzysta i główny kompozytor Neil Grusky, basista Carl DeMarco, obsługujący instrumenty klawiszowe Brook Hansen i perkusista Chad Clark.

Reklama

Takara jest obecna w rockowym światku od 1987 roku, ale ma na koncie zaledwie cztery płyty (w Europie ukazały się tylko trzy - "Eternal Faith", "Taste Of Heaven" oraz składanka przebojów). I tu dobra wiadomość dla fanów - Lion Music wykupiła prawa do całego katalogu Amerykanów, co innymi słowy oznacza, że ich dyskografia pojawi się w sklepach ponownie na początku przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeff Scott Soto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy