Reklama

T. Love nie pokonali Leonarda Cohena

Płyta "Ten News Songs" Leonarda Cohena kolejny tydzień z rzędu utrzymuje się na szczycie listy najchętniej kupowanych w naszym kraju albumów. Pomimo ukazania się wielu nowych, interesujących płyt, Cohen nadal pozostał na pierwszym miejscu, na które nie udało się wskoczyć ani grupie T.Love, ani Stingowi.

Abum "Model 01" Muńka Staszczyka i jego kolegów przesunął się aż o 30 pozycji w górę i znalazł się zaraz za Leonardem Cohenem. Równie dobrze poradził sobie Sting ze swoim koncertowym wydawnictwem "All This Time". Były członek The Police awansował z pozycji 30. na trzecią. Na miejsce czwarte tym samym zepchnięta została formacja Kult i jej "Salon Recreativo".

Reklama

W tym tygodniu w zestawieniu pojawiło się w sumie pięć nowości. Najwyżej notowaną jest płyta "Echoes", czyli kolekcja największych przebojów grupy Pink Floyd, która znalazła się na pozycji piątej. Na szóstą spadł natomiast tegoroczny rekordzista, czyli album "Ad.4" Ich Troje. Biorąc po uwagę, że nabyło go już ponad 550 tysięcy osób, Michał Wiśniewski i reszta zespołu chyba za bardzo nie będą się tym faktem przejmować.

Miejsce siódme to kolejna nowość. Tym razem jest to ścieżka dźwiękowa do filmu "Wiedźmin", której autorem jest Grzegorz Ciechowski. Na ósme spadła grupa O.N.A. z albumem "Mrok", a na dziewiątym utrzymali się Łotysze z BrainStorm i ich ostatnia płyta "Online". Pierwszą dziesiątkę zamyka spadający o trzy oczka Andrea Bocelli z albumem "Cieli Di Toscania".

Spośród pozostałych nowości, na miejscu 26. znalazła się ścieżka dźwiękowa do filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny", na 30. zadebiutował singel z remiksami utworu "Freelove" grupy Depeche Mode, a pozycję 43. po pierwszym tygodniu sprzedaży zajął kolejny soundtrack, tym razem do obrazu "Amelia".

W zestawieniu składanek na szczyt wspięła się płyta "Bella Viva Italia". Na miejsce drugie, wracając do pierwszej trójki, awansowały "Przeboje polskiego rocka", a jako ostatnia na podium uplasowała się kompilacja "Pop Top 8 (2001)".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Love | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje