Sylwester w TV. Jacek Kurski zapowiada kolejny sylwester w Zakopanem [WYNIKI OGLĄDALNOŚCI]

"Pobiliśmy rekord wszech czasów!" - podkreśla prezes TVP Jacek Kurski, odnosząc się do wyników oglądalności telewizyjnych sylwestrów. Pokazywany przez TVP Sylwester Marzeń z Dwójką z Zakopanego miał średnią oglądalność ponad 5,6 mln widzów, zostawiając w tyle konkurencję z Polsatu i TVN.

Zenek Martyniuk był jedną z gwiazd Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem
Zenek Martyniuk był jedną z gwiazd Sylwestra Marzeń z Dwójką w ZakopanemAKPA

Sylwestra Marzeń z Dwójką zainaugurował utwór "Ściernisko" (posłuchaj!) w wykonaniu Golec uOrkiestry i Gromee'ego. Chwilę później na scenie pojawił się Sławomir z Kajrą, którzy wykonali dla publiczności swój hit "Miłość w Zakopanem" (posłuchaj!). Po swoim występie gwiazdorska para wsiadła w helikopter i udała się na Sylwestrową Moc Przebojów z Polsatem, która w tym roku odbywała się na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Natalia Szroeder
Golec uOrkiestra
Margaret
Gromee
+17

Zagranicznymi gwiazdami Sylwestra Marzeń byli duet Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri, znany z grupy Modern Talking wokalista Thomas Anders i Hiszpan Alvaro Soler, który wykonał swoje największe przeboje "La Cintura", "Sofia" i "El Mismo Sol".

Na scenie na Równi Krupowej zaprezentowali się także m.in.: Sylwia Grzeszczak, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 Roksana Węgiel, Natalia Szroeder, Ania Dąbrowska, świętujący urodziny w Nowy Rok Dawid Kwiatkowski, Margaret oraz Marcin Sójka i Michał Szczygieł (obaj znani z "The Voice of Poland").

Ogromnym wzięciem w Zakopanem cieszyły się przeboje disco polo, które wykonywali Zenek Martyniuk ("Przekorny los", "Przez twe oczy zielone", "Kochana wierzę w miłość"), Boys oraz Weekend.

Sylwia Grzeszczak
Bracia Golec
Margaret
Zenek Martyniuk
+9

Już w trakcie nocy sylwestrowej rekordowymi wynikami chwalił się prezes TVP Jacek Kurski na Twitterze.

"7,5 miliona widzów, reszta się nie liczy. Wszystkiego dobrego w 2019! Jaki Sylwester taki cały rok. Bądźmy razem z Telewizją Polską" - pisał, powołując się na dane Modelu Oglądalności Rzeczywistej przygotowywane przez Netię.

Wstępne dane telemetryczne Nielsen Audience Measurement podają niższe wyniki - średnia oglądalność Sylwestra Marzeń z Dwójką wynosiła 5,61 mln widzów.

"Wydawało się, że rekordowego wyniku 7,8 mln widzów występu Louisa Fonsiego sprzed roku nie uda się pobić. Okazało się, że w tym roku mieliśmy jeszcze wyższą oglądalność. Utwór 'Acapulco' Ricchiego e Poveri obejrzało 7,9 mln widzów. To rekord wszech czasów!" - mówi Jacek Kurski w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Jacek Kurski o Sylwestrze Marzeń z DwójkąTV Interia

"Sukces ten wynika z konsekwentnej budowy nowego formatu narodowego sylwestra, który w magicznym Zakopanem zbudował ogromne zainteresowanie. Zaprezentowaliśmy wielopokoleniowość artystów: od 13-letniej Roksany Węgiel po Al Bano, który ukończył 70 lat. W naszej ofercie znalazła się muzyka wszystkich gatunków. Telewizja publiczna jest po to, żeby nie wykluczać żadnej muzyki, pod warunkiem rzecz jasna spełnienia wymaganego poziomu estetycznego i artystycznego. Świetnie udało się nam wszystkie występy zaplanować tak, aby nie mieć ani jednego momentu, w którym widzowie mogliby dostrzec spadek energetyczny naszej imprezy" - dodaje prezes TVP.

Kurski ujawnił, że kolejny sylwester TVP również odbędzie się pod Tatrami.

"Te trzy sukcesy z rzędu nie dają nam prawa wyboru, musi być sylwester w Zakopanem. Zanim zostałem prezesem, TVP siedem razy z rzędu przegrywała w sylwestra. Od trzech lat wygrywa. Potwierdziła się pewna oczywista intuicja, że trzeba zbudować nowy format sylwestra narodowego, że tego dnia Polacy chcą być razem w Zakopanem. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten rodzaj świeckiej tradycji, czyli sylwester narodowy w Zakopanem przyjął się i po raz trzeci z rzędu rozbił bank oglądalności" - podkreśla.

Prezes TVP żartem zaproponował, by "w ramach niedrogiej sublicencji" konkurencyjne stacje prezentowały Sylwestra Marzeń na swoich antenach.

"Może warto dać sobie spokój z organizacją własnych imprez. Po co się męczyć, skoro Polacy wolą przywitać Nowy Rok w Zakopanem, w miejscu gdzie przyjeżdża cała Polska w tym właśnie celu, żeby przywitać nowy rok? Tu też się najlepiej bawią, bo tu jest naturalna sceneria, szczere emocje ludzi, którzy od kilku dni oczekują wielkiego show. Gdy porówna się parodniową radosna fiestę na Krupówkach czy Równi Krupowej w oczekiwaniu na Sylwestra Marzeń z sytuacją, gdy na tle tysięcy pustych krzesełek na stadionie ktoś przekonuje, że zaraz będzie tu wielkie show to się zrozumie o czym mówię" - kpił Kurski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Wg danych Nielsena Sylwestrowa Moc Przebojów w Polsacie przyciągnęła średnio ok. 1,86 mln osób, a koncert "Warszawa - Stolica Sylwestra 2018" w TVN miał około 1,4 mln oglądających.

Na Stadionie Śląskim publiczności zaprezentowali się m.in.: Maryla Rodowicz, Sławomir i Kajra, Michał Szpak, Liz Mitchell z Boney M., Mateusz Ziółko, Michał Wiśniewski, Grzegorz Hyży, Ewa Farna, Ewelina Lisowska, Feel, Enej, Piersi, Cleo, Ola Szwed i Łobuzy.

Największe hity Abby odtworzyła natomiast grupa The Show a Tribute to ABBA.

Kajra i Sławomir
Maryla Rodowicz
Kajra i Sławomir
Kajra i Sławomir
+1

Z kolei w stolicy wystąpili m.in. Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Bajm, IRA, Wilki, Anna Wyszkoni, Natalia Nykiel, Sarsa, Sound'n'Grace, Blue Cafe, Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Ania Karwan, Smolasty i Sławek Uniatowski.

Natalia Nykiel
Robert Gawliński
Edyta Górniak
Ania Karwan
+25
INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas