Reklama

Świetna Beyonce, smutne wyniki

"I Am... Sasha Fierce" Beyonce to najlepiej sprzedająca się płyta w Stanach Zjednoczonych. Łączna sprzedaż albumów spadła aż o 32%!

Składający się z dwóch płyt longplay Beyonce rozszedł się w premierowym tygodniu w liczbie 482 tysięcy egzemplarzy. Album promowany jest jednocześnie dwoma singlami: "If I Were a Boy" oraz "Single Ladies (Put a Ring on It)". Obu utworów możecie posłuchać w serwisie Muzzo.pl, gdzie znalazły się również inne piosenki z "I Am... Sasha Fierce".

Reklama

Tytułowa Sasha Fierce to sceniczne alter ego wokalistki, określane przez Beyonce jako kobieta "drapieżna, seksowna i agresywna".

- Chciałam dać swoim fanom cząstkę siebie, cząstkę mojego serca i mojej duszy, ale chciałam też, by dostali cząstkę Sashy. Sasha ma więc teraz nazwisko - Sasha Fierce - a ja zdecydowałam się podzielić album na dwie części. Są na nim utwory o miłości - prawdopodobnie najbardziej niewinne, czyste i wrażliwe spośród wszystkich, jakie kiedykolwiek nagrałam - ale są też utwory niesamowicie seksowne, energetyczne i ogniste, które reprezentują Sashę Fierce. Chciałam zaprezentować fanom obie strony mojej osobowości, bo taka właśnie jestem - opowiadała Beyonce.

"Dark Horse" kanadyjskiej grupy Nickelback debiutuje na miejscu 2. z wynikiem 326 tys. sprzedanych egzemplarzy. Jest to szósty studyjny album zespołu Chada Kroegera. Płyta, którą promuje singel "Gotta Be Somebody" spotkała się z fatalnymi recenzjami prasy.

"Nickelback używa wszystkich najgłupszych schematów i banałów, jakie hard rock ma do zaoferowania. Kroeger śpiewa, jakby go to wręcz bolało" - pisała dziennikarka "The Guardian", przyznając "Dark House" jedną gwiazdkę na pięć.

David Cook, zwycięzca amerykańskiej edycji "Idola", debiutuje z albumem zatytułowanym po prostu "David Cook" na miejscu 3, po sprzedaniu 280 tys. kopii. To znacznie lepszy wynik otwarcia niż miała w 2007 roku inna laureatka programu Jordin Sparks w premierowym tygodniu (119 tys.).

Liderka poprzedniego zestawienia, 18-letnia wokalistka country Taylor Swift, spada z płytą "Fearless" (217 tys.) na 4. pozycję. Tuż za nią znalazł się kwartet Il Divo wykonujący muzykę określaną jako "operowy pop". Album "The Promise" (162 tys.) debiutuje na miejscu 5.

Ścieżka dźwiękowa z filmu "Twilight" (125 tys.) spada o jedną pozycję, na 6. miejsce. Na albumie pojawiły się utwory m.in. Linkin Park, Muse czy Paramore.

7. pozycja przypadła składance "Now! 29". Znalazły się na niej takie przeboje jak: "So What" Pink, "Hot N Cold" Katy Perry, "When I Grow Up" Pussycat Dolls czy "Disturbia" Rihanny.

Czołową dziesiątkę zestawienia uzupełniają: "High School Musical 3" (86 tys.), "And Winter Came" Enyi (83 tys.) oraz "Black Ice" AC/DC (73 tys.).

Katastrofalny obraz wyłania się z łącznego wyniku sprzedaży płyt muzycznych. W USA w minionym tygodniu rozeszło się 9,5 miliona egzemplarzy, co stanowi wynik aż o 32% gorszy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

*

Na liście przebojów magazynu "BIllboard" niezmiennie króluje raper T.I. z przebojem "Live Your Life", w którym gościnnie występuje Rihanna. Na 2. miejsce wskoczyła Beyonce z "Single Ladies" (awans z 23.!), a 3. pozycję utrzymał singel "If I Were A Boy"... również Beyonce.

*

Dla fanów Beyonce mamy niespodziankę. Nowy album wokalistki możecie wygrać w naszym konkursie!

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Czy chciałbyś zobaczyć koncert Beyonce w Polsce?, wysyłając sms-a na numer 7252 o treści: MUZYKA.BEYONCE.TAK lub MUZYKA.BEYONCE.NIE. Koszt wysłania sms-a wynosi 2,44 zł z VAT. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Billboard

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smutna | utwory | muzyka | sasha | beyonce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje