Reklama

"Światowy Idol" w Boże Narodzenie

W czwartek, 25 grudnia, telewizja Polsat pokaże pierwszy koncert światowego finału "Idola". Pierwsza część transmisji rozpocznie się o godzinie 20:00, zaś druga o 21:35. Koncert odbył się 16 grudnia w Londynie. Polskę reprezentowała Alicja "Alex" Janosz, ale zdaniem internetowych bukmacherów, nie ma ona większych szans na odniesienie zwycięstwa w tym konkursie.

W notowaniach bukmacherskiego serwisu BetWWTS.com prowadzi reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Kelly Clarkson, której szanse na triumf ocenia się na 5:4.

Reklama

"Nie jestem materialistką, ale jestem ambitna. Bardzo chciałabym zyskać sławę na świecie. Wiele już osiągnęłam, ale bardzo dużo jeszcze chciałabym dokonać" - mówi 21-letnia Clarkson.

Tuż za Amerykanką w notowaniach bukmacherów znajduje się Will Young, reprezentant Anglii. Za każdego postawionego na niego dolara można dostać dwa.

"Kiedy startowałem w tym konkursie, nie myślałem ani przez chwilę, że chciałbym być sławny i jeździć wielką limuzyną. Chciałem tylko móc śpiewać. Pamiętam, że zastanawiałem się, kto zagłosuje na wywodzącego się z klasy średniej geja, lekko ekscentrycznego studenta, śpiewającego jazz i soul" - tak 25-letni Young wspomina swój udział w brytyjskim "Idolu", którego był zwycięzcą.

Szanse Alicji Janosz na pokonanie rywali z 10 krajów oceniane są na 1:25. Takie same notowania ma reprezentant Belgii, Peter Evrard. Za nimi jest tylko pochodząca z Jordanii Diana Karazon.

Głosowanie na ulubionego wykonawcę będzie się odbywać według reguł ustalanych samodzielnie przez każde państwo, biorące udział w konkursie. Następnie każdy z uczestników otrzyma automatycznie 12 punktów od własnego kraju, zaś następna dziesiątka punktowana będzie wg zasady: 10 pkt. za 1. miejsce, 9 pkt. za 2., 8. pkt. za 3. itd.

Ostateczne wyniki poznamy podczas finałowego koncertu, który odbędzie się 1 stycznia w Londynie.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie "Idola".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: idole | Boże Narodzenia | koncert | Boże Narodzenie | narodzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje