Reklama

Sweet Noise: Trzeba było coś zmienić

2 sierpnia podczas odbywającego się w Żarach festiwalu Przystanek Woodstock swoją premierę będzie miała najnowsza płyta formacji Sweet Noise zatytułowana "Czas ludzi cienia". Materiał na niej zawarty dość mocno różni się od tego, co znamy z poprzednich albumów. Jak mówi Glaca, frontman zespołu, wynika to z tego, że w poprzedniej formule grupa osiągnęła już wszystko.

- To jest tak, że w każdej chwili znów możemy nagrać bardzo ciężki i hardcore'owy album i możemy to zrobić to w nowej ciężkiej formie, ale my lubimy wyzwania. Ja nie chcę przyzwyczajać ludzi do tego, że mówię jednym językiem, mam jedną twarz i jeden styl. Myślę, że tu zaistniała pewna kwestia. Poprzednia płyta została nagrana w 1998 roku. "Koniec wieku" był szczytem naszych działań, jeśli chodzi o to ekstremalne i hardcore'owe granie. I uczciwie mówię, że podejrzewałem i podejrzewam, że moglibyśmy w tym gatunku nie zrobić już nic lepszego. Nie chciałbym proponować albumów, które byłyby w jakiś sposób inne, może odświeżone o jakieś tam elementy, jak to się stało w przypadku genialnego zespołu Sepultura. Po "Roots" nie nastąpiło już nic ciekawego.

Reklama

Ja swoją twórczość opieram na komunikacji, na rozmowach z innymi ludźmi. Mam świadomość, że zmienia się percepcja, że zmienia się język i zmieniają się nasze gusty. Moja muzyka nigdy nie jest podporządkowana czasom, bo nigdy nie podpinam się pod żadne trendy. Dlatego tym razem sięgnęliśmy po nowe środki. Chcieliśmy trochę zaskoczyć. Jeśli ludzie zaczną się zastanawiać dlaczego zdecydowaliśmy się na taki krok i co chcemy tym powiedzieć, to bardzo dobrze, bo takie myśli nie towarzyszą zespołom, które nagrywają po raz kolejny taką samą płytę. Więc dlatego beaty, elektronika i inne brzmienia gitary. Wszystko to było robione świadomie. Robiąc ten krok wykazaliśmy się większą odwagą, niż gdybyśmy zostali w miejscu i przy kontynuowaniu stylu z "Końca wieku" - powiedział Glaca w rozmowie z INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sweet Noise | Przystanek Woodstock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje