Reklama

Superjedynki 2005 rozdane!

W sobotę, 11 czerwca, po godzinie 22.30 zakończyło się rozdanie prestiżowych nagród "Superjedynki". Kolejną nagrodę na 42. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej zgarnęła Monika Brodka, którą uznano tym razem najlepszą debiutantką.

Przypomnijmy, że plebiscyt "Superjedynki" zorganizowała TVP1, przy współpracy z Radiem RMF, portalem INTERIA.PL i magazynem "Tele Tydzień". Do 15 maja fani z całej Polski oddawali głosy na swoich faworytów w dziesięciu kategoriach muzycznych.

Reklama

Nagrodę dla najlepszego zespołu otrzymały Wilki. Po piątkowym, entuzjastycznie przyjętym recitalu, grupa Roberta Gawlińskiego ponownie "kupiła" serca opolskiej publiczności.

Za najlepszą wokalistkę głosujący uznali Ewelinę Flintę.

- Z tego względu, że nagrodę przyznała publiczność, ma ona dla mnie dużo większą wartość. Chciałam wszystkim podziękować! - powiedziała INTERIA.PL sympatyczna wokalistka po odebraniu "Superjedynki" .

Natomiast Krzysztof Krawczyk zgarnął statuetkę dla najlepszego wokalisty. W opolskim amfiteatrze legendarny już wokalista zaprezentował się w duecie z Piaskiem.

- Myślę, że nasz duet wypadł świetnie. Muszę przyznać, że występ z taką osobistością, jak Krzysztof Krawczyk, wywołał u mnie lekką tremę. Nie wszystko do końca wyszło jak chcieliśmy, ale na tym polega koloryt występów na żywo - powiedział nam Andrzej Piaseczny.

- Opole to zawsze jest miejsce pewnego wtajemniczenia. Być albo nie być. Mam już za sobą kilka występów tutaj, ale muszę przyznać, że wciąż czuję tremę. Ale to jest trema budująca - przyznał w rozmowie z INTERIA.PL Krzysztof Krawczyk.

Jak już wspominaliśmy, Monika Brodka zdobyła drugą nagrodę na tegorocznym festiwalu. Po piątkowej Złotej Premierze, w sobotę popularna wokalistka otrzymała statuetkę "Superjedynek" dla najlepszego debiutanta.

- Ponownie to powiem - jestem strasznie szczęśliwa. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnia nagroda w moim życiu. Zawsze mogę dostać Oscara albo Grammy - śmiała się po odebraniu nagrody Monika.

Powrót na scenę zespołu Kombii można uznać za bardzo udany. Album "c.d." sprzedaje się świetnie, a dodatkowo płyta została uznana przez uczestników plebiscytu "Superjedynek" za najlepszy album w kategorii pop.

- Dla nas jest to najważniejsza nagroda, gdyż przyznali nam ją fani. Uważamy, że nie recenzje krytyków, ale uznanie ludzi, którzy kupują nasze płyty jest najistotniejsze. To dla nas najważniejsza nagroda i to, o co w tej zabawie chodzi - powiedział nam Grzegorz Skawiński, lider Kombii.

Natomiast najlepszym albumem hiphopowym została uznana płyta "Monologimuzyka" Donia.

Przypomnijmy, że pochodzący z Wielkopolski raper współpracował z weteranami z Kombii podczas nagrania nowej wersji klasyka "Nasze rendez vous".

- To jest najważniejsza nagroda, bo nie przyznaje jej towarzystwo wzajemnej adoracji, tylko ludzie, którzy mnie słuchają i szanują - powiedział Doniu w rozmowie z INTERIA.PL.

"Plagiaty" Lecha Janerki zdobyły statuetkę dla najlepszego albumu z muzyką alternatywną. Płyta stylistycznie nawiązuje do twórczości The Beatles. Pewnie dlatego artysta w Opolu zaprezentował się na scenie z gitara basową podobną do tej, na której gra Paul McCartney.

Nagroda dla najlepszego albumu z muzyką literacką przypadła płycie "Cafe Sułtan" Grzegorza Turnaua. Przypomnijmy, że na tym wydawnictwie krakowski artysta przypomniał twórczość Kabaretu Starszych Panów. Płytę uhonorowano wcześniej także Fryderykiem.

- Muszę powiedzieć, że jestem rozpieszczony. A jak na stopień skomplikowania mojej muzyki i pewnego braku jej komunikatywności, nie mogę narzekać na brak zainteresowani. Cieszę się bardzo i jeszcze bardziej to doceniam - powiedział nam Turnau.

"Samotna w wielkim mieście" Kasi Kowalskiej została uznana najlepszym albumem w kategorii muzyka rockowa.

"Superjedynkowym" przebojem 2005 roku uczestnicy plebiscytu uznali natomiast duet Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego "Prócz ciebie nic".

Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć galerię zdjęć z sobotniego rozdania "Superjedynek". Szczegóły znajdziecie tutaj!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Krawczyk | nagroda | superjedynki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje