Reklama

Reklama

Stratovarius z Hitlerem w tle

Timo Tolkki (gitara), Timo Kotopelto (wokal), Jörg Michael (perkusja), Jari Kainulainen (bas) i Jens Johansson (klawisze), czyli klasyczny skład Stratovarius, przygotował już materiał na nową płytę. Album zatytułowany po prostu "Stratovarius" ma się pojawić w sklepach najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września nakładem nowego wydawcy, firmy Sanctuary Records.

Na oficjalnym forum grupy spore kontrowersje wzbudził już utwór "Götterdämmerung (Zenith Of Power)", w którym usłyszeć można fragment przemowy Adolfa Hitlera. Jak kilkukrotnie wyjaśniał już Tolkki, kompozycja ta jest silnym potępieniem dyktatora. Pierwotny tytuł tego numeru brzmiał "Hitler".

Gotowy jest także teledysk do "Maniac Dance" - pierwszego singla promującego "Stratovarius". Reżyserią wideoklipu zajął się przyjaciel Timo Tolkki'ego z lat szkolnych Antti Jokine (Beyonce, Wyclef Jean, Korn, Missy Elliot, Nightwish, Shaina Twain, Celine Dion).

"Te utwory mają już kilka lat. Nie planowałem, że ta płyta właśnie tak zabrzmi. Kompozycje dosłownie same się pisały. Komponowałem i później tylko sprawdzałem, co z tego wyszło. Cała muzyka na tym albumie jest wyłącznie mojego autorstwa, choć Jens i Timo mieli swój wkład w napisaniu niektórych tekstów" - wyjaśnia Tolkki.

Reklama

"Każdy artysta chwali swoje nowe dokonanie, ale mi się ta płyta po prostu podoba. No i oczywiście, szczególnie cieszę się, że w ogóle udało nam się ją zrobić!" - dodaje gitarzysta Stratovarius.

W połowie września powermetalowcy z Helsinek wybiorą się w trasę po Ameryce Północnej. Towarzyszyć będzie im formacja Into Eternity.

Na jedenastej płycie Stratovarius znalazło się dziewięć premierowych kompozycji. Oto ich tytuły:

1. "Maniac Dance"
2. "Fight"
3. "Just Carry On"
4. "Back To Madness"
5. "Gypsy In Me"
6. "Götterdämmerung (Zenith Of Power)"
7. "The Land Of Ice and Snow"
8. "Leave The Tribe"
9. "United".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stratovarius | Po prostu | Adolf Hitler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy