Reklama

Stratovarius: Co dalej?

Niejasna jest przyszłość fińskiej powermetalowej grupy Stratovarius. Według oficjalnej strony internetowej członkowie zespołu spotkali się, by porozmawiać o dalszej działalności grupy.

Wiadomość, zatytułowana "Spotkanie umysłów", zaczyna się cytatem z Szekspira: "Być czy nie być? Oto jest pytanie". Podczas ostatniego weekendu (9-11 grudnia) muzycy starali się znaleźć odpowiedź.

Reklama

Fani są jednogłośni. Na forum internetowym wśród kilkunastu głosów można przeczytać takie wpisy:

"Zróbcie jak feniks - powstańcie z popiołów, silniejsi niż kiedykolwiek" - napisał użytkownik o pseudonimie "The Enigma".

Nawiązuje on do zawirowania związanego z odejściem z grupy w grudniu 2003 roku wokalisty Timo Kotipelto. Od tego czasu sytuacja w zespole cały czas była niewyjaśniona - mówiło się nawet, że na jego miejsce może zostać przyjęta wokalistka. Ostatecznie do tego nie doszło.

Dlatego ważną informacją jest fakt, że w spotkaniu w Helsinkach wzięli udział wszyscy członkowie grupy - Kotipelto, gitarzysta Timo Tolkki, basista Jari Kainulainen, perkusista Jörg Michael i klawiszowiec Jens Johansson. Szczegóły rozmów są na razie owiane tajemnicą, wiadomo jedynie, że muzycy wspólnie odwiedzili saunę.

Grupa zaprzeczyła, jakoby miała przebywać w Nowym Jorku i nagrywać nowy materiał.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stratovarius | co dalej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje