Reklama

Stone Gossard wydaje solową płytę

Gitarzysta Pearl Jam, Stone Gossard, nagrał debiutancki album. W pracy pomogło mu wielu utalentowanych muzyków, w tym członek rodzimej grupy. Gossard, autor wszystkich utworów, śpiewa również większość piosenek na płycie "Bayleaf", która ukaże się 11 września. Nie jest przewidziana żadna promująca krążek trasa koncertowa.

Stone Gossard bardzo długo przygotowywał się do indywidualnego debiutu. Utwór tytułowy powstał już w 1997 roku w Australii, gdy gitarzysta był na trasie z epizodyczną formacją Brad. Do współpracy przy "Bayleaf" twórca zaprosił ostatecznie Matta Chamberlaina oraz lidera Green Apple Quick, Ty Willmana. Na nowej płycie, którą wyprodukował Pete Droge, zaprzyjaźniony z członkami Pearl Jam, zagrali również drugi bębniarz Mike Stone, pianista Ron Weinstein i basista Guy Davis. Willman zaśpiewał w trzech z dziesięciu utworów, włącznie z wybraną na pierwszy singel kompozycją "Unhand Me". Dwa pozostałe to "Fend It Off" i "Cadillac".

Reklama

Gossard wykluczył na razie turę koncertową po wydaniu albumu. Stwierdził, że nie jest jeszcze gotów do udziału w takim przedsięwzięciu, ponieważ samo nagranie płyty było nader wyczerpującym doświadczeniem. Zmartwionych takim postawieniem sprawy fanów na pewno ucieszy informacja, że "Bayleaf" przed premierą sklepową 11 września br. pojawi się w Internecie na stronach stonegossard.com i tenclub.net od 20 sierpnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pearl Jam | gitarzysta | 11 września | Stone | Stone Gossard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje