Reklama

Sting w Toruniu z protestami

Osiem godzin spędzi w Toruniu Sting, który w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki da specjalny występ promocyjny. Wydarzenie z 8 grudnia będzie nagrywane - 1 stycznia pokaże je TVP1.

Osiem godzin spędzi w Toruniu Sting, który w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki da specjalny występ promocyjny. Wydarzenie z 8 grudnia będzie nagrywane - 1 stycznia pokaże je TVP1.
Sting w Toruniu będzie przebywał osiem godzin /fot. Ethan Miller /Getty Images

Jak już informowaliśmy, 8 grudnia Sting wystąpi na specjalnej gali. W Toruniu nie zagra jednak pełnowymiarowego koncertu - wykona sześć utworów, w tym kilka z właśnie wydanej nowej płyty "57th & 9th".

Na ten występ nie będą sprzedawane bilety - władze Torunia przekazały za pośrednictwem lokalnych mediów część darmowych zaproszeń. Wzbudziło to protesty miejskich aktywistów, którzy założyli facebookowe wydarzenie "Nie możesz iść na Stinga? Przyjdź zobaczyć Stringa!".

"Nie podoba Ci się to, że VIP-y bawią się za kasę mieszkańców Torunia na koncercie Stinga? Uważasz, że 250 000 zł z miejskiej kasy bardziej by się przydało na dofinansowanie żłobków, przedszkoli, szpitali i wielu innych ważniejszych rzeczy? Masz dosyć arogancji władzy i nie liczenia się z wolą mieszkańców miasta? Przyjdź i weź ze sobą stringi, kolorowe przebranie, perukę, serpentyny, bezalkoholowego szampana, dobry humor etc." - czytamy w opisie.

Reklama

Sprawą zainteresowało się też Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zwróciło się do władz o przekazanie dokumentacji związanej z występem Stinga.

Miasto i samorząd województwa na galę promocyjną wydały w sumie 500 tys. zł.

"Nowości" podają, że Sting do Torunia przyjedzie z Warszawy. Do stolicy wróci bezpośrednio po koncercie.

Na scenie Stingowi (wokal, bas) towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, Josh Freese (perkusja) oraz Rufus Miller (gitara). Galę w Toruniu otworzy Anna Maria Jopek.

Dodajmy, że Sting zagra też biletowany koncert w Warszawie - 27 marca 2017 r. zagra na Torwarze.

Sprawdź tekst utworu "I Can't Stop Thinking About You" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sting | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy