Reklama

Steczkowska śpiewa, Deląg recytuje

We wtorek, 24 kwietnia, w Centrum Multimedialnym Foksal w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca wspólnego projektu Justyny Steczkowskiej i Pawła Deląga, głównego bohatera superprodukcji "Quo Vadis". "Mów do mnie jeszcze..." to tytuł płyty i promującego go singla. Na albumie znajdą się utwory miłosne najsłynniejszych polskich poetów w nowoczesnych aranżacjach. Justyna opowiedziała nam też o innych swoich planach na najbliższą przyszłość.

Podczas konferencji zaprezentowano remiksy nowego singla wokalistki, pokazano też promujący go materiał multimedialny. Premierę całej płyty zapowiedziano na wrzesień tego roku.

Reklama

"To projekt, nad którym długo pracowałam. Mój kontrakt z Pomatonem niebawem wygasa. Ponieważ bardzo się lubimy, nie chcemy się rozstawać. Postanowiłam zatem przedłużyć kontrakt, ale na zupełnie innych zasadach. Moje płyty będę produkowane przez inne firmy, m.in. przez mojego brata, natomiast Pomaton będzie ich wyłącznym dystrybutorem" - powiedział na rozpoczęcie spotkania z dziennikarzami Justyna Steczkowska.

"Dla mnie była to bardzo pociągająca propozycja, tym bardziej, że chodziło o poezję, która uchodzi dzisiaj za rzecz niepopularną. Mam nadzieję, że mając wsparcie Justyny i znakomitych poetów, projekt słuchaczom się spodoba. Za pomocą słów i dźwięków wyruszamy w podróż w intymność kobiety i mężczyzny. Zaczynamy od poetów romantycznych i chcemy zakończyć na którymś z polskich noblistów - najprawdopodobniej będzie to Czesław Miłosz" - dodał Paweł Deląg.

Z kolei Tomasz Kopeć, szef Pomaton EMI, stwierdził: "Będziemy z Justyną współpracować, ale w innej formie. Dla odbiorcy nic się nie zmieni. Premiera singla z piosenką do słów wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera odbędzie się w poniedziałek, 30 kwietnia. Single zostały już rozesłane do ponad 200 stacji radiowych w całej Polsce".

W wypowiedzi dla INTERIA.PL Justyna Steczkowska powiedziała: "Długo przygotowywałam się do tej płyty i szukałam kogoś, kto nagrałby ze mną te piękne liryki i erotyki. Paweł okazał się wspaniały. Znamy się od lat i przyjaźnimy. Współpraca była znakomita i niezwykle twórcza".

Zapytana o najbliższe plany, wokalistka wyznała: "Przygotowuję się do występu w musicalu. Zagram główną w spektaklu 'Snu nocy letniej', przygotowywanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Premiera w październiku".

Nie ma jednak co liczyć na nowe role filmowe wokalistki. "Dziękuję bardzo! Naprawdę za tym nie tęsknię" - powiedziała nam.

Paweł Deląg liczy na to, że jeśli płyta się spodoba, powstanie część druga.

"Żywię nadzieję, że słuchaczom spodoba się nasz projekt. To piękne utwory do słuchania we dwoje. Wybieraliśmy je wspólnie z Justyną" - powiedział nam aktor.

W konferencji, poza Steczkowską i Delągiem, wzięli udział także: Nina Terentiew (program drugi Telewizji Polskiej patronuje płycie), oraz Paweł Steczkowski, producent płyty. Spotkanie poprowadziła Agata Młynarska.

Justyna Steczkowska jest autorką muzyki, zaś Paweł Deląg gościnnie bierze udział w projekcie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Justyna | utwory | Justyna Steczkowska | steczkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL