Reklama

Reklama

Startuje płocki Audioriver

W piątek (6 sierpnia) Płock zamieni się w polską stolicę muzyki elektronicznej i tanecznej. Wszystko to za sprawą piątej już edycji festiwalu Audioriver.

Festiwal świata niezależnego Audioriver to trzydniowy (6-8 sierpnia), międzynarodowy event, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej, z naciskiem na muzykę elektroniczną. Dotąd odbyły się cztery edycje: trzy pierwsze na plaży w Płocku oraz czwarta, która poszerzyła zasięg Audioriver o Rynek Starego Miasta.

W ciągu 4 lat w Płocku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 12 tys. osób każdego dnia.

Reklama

Fani dobrej muzyki elektronicznej dzięki Audioriver mają jedyną w roku okazję, by w Polsce pobawić się z ludźmi takimi samymi, jak oni. Nawet ci artyści, których twórczość jeszcze dziś nie jest dla wszystkich znana, mogą okazać się nowymi muzycznymi fascynacjami.

W tym roku w Płocku wystąpią takie tuzy muzyki elektronicznej i tanecznej, jak m.in. Richie Hawtin jako Plastikman, Laurent Garnier, Simian Mobile Disco, Four Tet, Ellen Allien, Anthony Rother, Starkey czy Hadouken! Wywiad z tym ostatnim wykonawcą możecie przeczytać tutaj .

Jak zapewniają organizatorzy, wszystko na plaży nad Wisłą, gdzie odbywa się Audioriver, jest większe i lepsze względem poprzednich edycji festiwalu. Scena główna rozrosła się nieznacznie w porównaniu do ubiegłego roku, ale za to ta w Circus Tent będzie aż trzykrotnie większa! To m.in. ze względu na występ Richiego Hawtina w wersji Plastikman Live, który będzie miał część sceny przeznaczoną tylko dla siebie i swoich "zabawek".

"'Zabawki' mówimy z przekorą, rzecz jasna, bo w skład tego wyposażenia wchodzi nie tylko sprzęt muzyczny, który artysta przywozi sam, ale i kurtyna diodowa o rozmiarach 11m na 4 m. Ten najwyższej jakości ekran musieliśmy sprowadzać z Europy Zachodniej, bo żadna polska firma nie ma go na wynajem. Ten rodzaj jest tak rzadko wykorzystywany w naszym kraju, że nikt nie zdecydował się na jego zakup" - komentuje Łukasz Napora, jeden z organizatorów Audioriver.

Richie Hawtin, wraz z 15 członkami ekipy technicznej, przyjeżdża na festiwal specjalnym, luksusowym tour busem.

Multimediów będzie 2,5 raza więcej niż w ubiegłym roku. Jak zwykle nie oszczędzano także na dźwięku, który stał się już niemal wizytówką płockiego festiwalu. Po zeszłorocznym koncercie grupy Moderat, chłopaki z Modeselektor byli tak podekscytowani jakością brzmienia, że tuż po występie podeszli do organizatorów, mówiąc: "Macie niesamowite nagłośnienie! Musimy tu wrócić jako Modeselektor. Rozniesiemy ten festiwal w pył!".

Nową jakość na plaży stanowić będą także namioty sferyczne strefy Red Tent, w której królować będą polscy DJ-e. Na Starym Mieście powstaje z kolei scena Rynku Niezależnego, namiot Red Bull Music Academy oraz stoiska dla kilkunastu firm prezentujących się w ramach targów muzycznych.

Zobacz spot reklamowy festiwalu Audioriver 2010:

Bilety na festiwalu Audioriver kosztują: 130 zł (karnet) i 70 zł (bilet jednodniowy).

Więcej na temat Audioriver znajdziecie tutaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy