Reklama

Stany Zjednoczone: Najsłabiej od 12 lat

Pomimo blisko 50-procentowego spadku sprzedaży, kompilacja "NOW! 22" utrzymała pierwsze miejsce na amerykańskiej liście bestsellerów płytowych magazynu "Billboard". Wszystko to z powodu iście wakacyjnego tygodnia, najsłabszego jeśli chodzi o sprzedaż od 1994 roku.

W ciągu mijających siedmiu dni Amerykanie zakupili jedynie blisko 9 milionów płyt. Jest to najsłabsze osiągnięcie w ciągu 12 ostatnich lat. W styczniu 1994 roku w Stanach Zjednoczonych sprzedano około 8,5 miliona egzemplarzy płyt.

Reklama

Na pozycji 2. zestawienia "Billboard 200" zadebiutowała grupa Los Lonely Boys z albumem "Sacred". Jest to jak na razie najlepsze osiągnięcie zespołu w zestawieniu.

Podobnie ma się sprawa z piosenkarzem country Rodney'em Atkinsem, którego album "If You're Going Through Hell" to kolejna nowość (na 3.).

Do góry poszły płyty "St. Elsewhere" Gnarls Barkley (z 5. na 4.), ścieżka dźwiękowa do serialu "High School Musical" (z 7. na 5.) i Rascal Flatts z "Me and My Gang" (z 8. na 6.).

W odwrotnym kierunku powędrował album Nelly Furtado "Loose" (z 4. na 7.).

O dwa oczka awansowała natomiast Rihanna z "Girl Like Me" (z 10. na 8.).

Do pierwszej dziesiątki powróciły Dixie Chicks z "Taking the Long Way" (z 11. na 9.) i Pussycat Dolls z "PCD" (z 13. na 10.).

Nelly Furtado z przebojem "Promiscuous" twardo trzyma się miejsca na szczycie zestawienia najpopularniejszych piosenek "Billboard Hot 100". Singel kanadyjskiej wokalistki o portugalskich korzeniach znajduje się na pozycji 1. już piąty tydzień z rzędu.

Na miejscu 2. jest "Crazy" Gnarls Barkley, a na 3. "Me & U" Cassie.

Do pierwszej piątki awansowały Pussycat Dolls, którym w "Buttons" pomaga raper Snoop Dogg (z 7. na 4.).

Wciąż na 5. jest Yung Joc z "It's Goin' Down".

Zobacz teledyski Rihanny na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 1994 | billboard | Stany | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje