Reklama

Reklama

Sopot: Niespodziewany zwycięzca

Już po północy w nocy z soboty na niedzielę, zakończył się Festiwal Jedynki w Sopocie. Wcześniej poznaliśmy wyniki głosowania telewidzów w plebiscycie "Przebój Lata". Zakończyło się ono wielką niespodzianką - wygrał bowiem dobrze znany użytkownikom INTERIA.PL utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość", w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Przemysława Brannego, pochodzący z oratorium "Tu es Petrus", poświęconemu Janowi Pawłowi II.

Kompozycja "Niech mówią, że to nie jest miłość" rywalizowała w plebiscycie Przebój Lata, podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, organizowanego przez TVP1, z utworami w wykonaniu m.in. Czerwonych Gitar, Golec uOrkiestry, Braci, Łez, PIN, Sistars, Bartka Wrony i Zakopower.

- Nie jesteśmy bez szans - powiedział INTERIA.PL jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu Janusz Fryc, producent oratorium poświęconego Janowi Pawłowi II.

- Bardzo fajnie, że tak się to wszystko podoba - wszyscy szaleją - dodał.

Przypomnijmy, że utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość" jest jedną z 18 piosenek pochodzących z oratorium "Tu es Petrus", napisanego przez Zbigniewa Książka i kompozytora Piotra Rubika.

Reklama

Teledysk do tego nagrania od dłuższego czasu utrzymuje się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych na stronach INTERIA.PL.

W Sopocie, z oratorium poświęconego Janowi Pawłowi II można było usłyszeć tylko "Niech mówią, że to nie jest miłość". Jednak twórcy planują prezentację całego oratorium.

Prapremiera "Tu es Petrus" odbyła się 14 sierpnia na Kadzielni w Kielcach. Kolejny koncert odbędzie się 17 września, w kościele św. Katarzyny w Krakowie. Okazja będzie nie byle jaka.

- Wystawimy oratorium z okazji pożegnania kardynała Franciszka Macharskiego. Na ten koncert przyjedzie pół Europy, a z Polski chcą przyjechać tysiące ludzi. Chcemy zaśpiewać mu fajną rzecz - powiedział w rozmowie z INTERIA.PL Janusz Fryc.

16 października, w 27. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, do sklepów trafi DVD z zapisem oratorium. Tego samego dnia w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta premiera połączona z koncertem. Będzie można także zdobyć autograf twórców i wykonawców.

A oto ostateczne wyniki głosowania widzów w plebiscycie „Przebój Lata Jedynki”:

1. "Niech mówią, że to nie miłość" - O. Szomańska, P. Branny, P. Rubik,
2. "Maria" - B. Wrona
3. "Lato rozpala" - Golec uOrkiestra
4. "Senny Szept" - Czerwone Gitary
5. "Siadoj z nami" - Zakopower
6. "Pierwsza łza" - Łzy
7. "Niczego więcej" - Bracia
8. "Na dwa" - Sistars
9. "Chyba na pewno" - M. Szcześniak
10. "Lepsze jutro" - Mezo
11. "My Angel" - Button Hackers
12. "Amazing" - Lusia i Mario Szaban
13. "Pinstin" - PIN.

Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć teledysk "Niech mówią, że to nie jest miłość".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy