Reklama

Słaba pamięć The Rolling Stones

Mick Jagger, wokalista The Rolling Stones, podczas koncertów wspomaga się tzw. teleprompterem, czyli monitorem, na którym wyświetlają się teksty piosenek. W ten sposób legendarny artysta chce zabezpieczyć się przed wpadką, jaką niewątpliwie byłoby zapomnienie tekstu jednego z klasycznych utworów zespołu.

"Mick nie staje się przecież coraz młodszy, pamięć zaczyna go zawodzić, a nie chce się ośmieszyć. Podczas koncertów biega wzdłuż i wszerz sceny, a jak zapomni tekst piosenki, zawsze może rzucić okiem na monitor" - mówi jeden z technicznych "Stonesów".

Reklama

"Rzadko potrzebuje takiej pomocy, ale to zawsze coś. Przecież zapomnienie słów do na przykład Satisfaction, którą śpiewa już prawie od 40 lat, to byłby straszny wstyd!".

Dodajmy, że teleprompter wyświetla nie tylko teksty piosenek, ale także... nazwę miasta, w którym The Rolling Stones grają koncert i pozdrowienia w danym języku.

"On lubi mówić do publiczności w ich języku, więc podczas każdego koncertu pojawia się stosowne sformułowanie. Nawet coś takiego, jak Dobry wieczór Londyn" - dodaje ze śmiechem współpracownik zespołu.

Zobacz teledyski The Rolling Stones na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | Artysta | teksty | pamięć | The Rolling Stones

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje