Reklama

Składanki pod choinkę

Patrząc na najnowsze zestawienie OLiS, pokazujące najlepiej sprzedające się płyty w Polsce, pod choinką znajdziemy zapewne przede wszystkim rozmaite kompilacje. Tego rodzaju albumy są bowiem ostatnio najczęściej kupowane. W zeszłym tygodniu prym wiodły taneczne przeboje spod znaku "Bravo Hits Zima 2005", które w sam raz przydadzą się na sylwestrową zabawę. Ta kompilacja na sam szczyt listy OLiS wskoczyła od razu z 16. miejsca.

Składanka "Bravo Hits Zima 2005" zepchnęła z pierwszego miejsca najnowszą produkcję grupy U2, "How To Dismantle An Atomic Bomb". Bono i koledzy utrzymali jednak miejsce na podium (3. lokata), a ich nowa płyta zdobyła u nas tytuł Złotej, za sprzedaż ponad 20 tys. egzemplarzy.

Reklama

Po sylwestrowych szaleństwach zapewne odpoczniemy przy dobrze już znanych dźwiękach pochodzących ze składanki "The Best Smooth Jazz... Ever", która przebywa już 23 tygodnie w zestawieniu, a teraz dotarła do drugiego miejsca.

Na czwartym miejscu znalazł się najważniejszy debiut tego tygodnia - "Mieczyki, skalary, neonki" grupy Myslovitz. Na tej produkcji Artur Rojek z kolegami jeszcze odważniej niż na płycie "Korova Milky Bar" zapuścili się w rejony muzyki improwizowanej. Jak na takie eksperymenty zareagują słuchacze, zobaczymy w kolejnych notowaniach. Na razie jest nieźle.

Pierwszą piątkę listy OLiS uzupełnia tym razem kolejna składanka - "Tylko wielkie przeboje... Na Gwiazdkę", która odnotowała największy awans w zestawieniu, aż z 31. miejsca.

Poza tym na liście zaszły raczej niewielkie zmiany. Z czterech debiutów, poza Myslovitz, warto odnotować premierę płyty "Collision Course", nagranej wspólnie przez rapera Jay'a-Z i numetalowców z Linkin Park. W Polsce album zadebiutował na 34. miejscu, podczas gdy na amerykańskiej liście "Billboardu" wskoczył od razu na sam szczyt.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: szczyt | przeboje | zima | choinkę | składanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje