Reklama

Reklama

Skandal w Japonii. Wokalistki przebrały się za nazistowskich oficerów

Mnóstwo kontrowersji wywołał strój wokalistek z grupy Keyakizaka46, które w ramach jednej z imprez przed Halloween, postanowiły ubrać się w kostiumy przypominające nazistowskie mundury. Na Japonki spadła fala krytyki.

Mnóstwo kontrowersji wywołał strój wokalistek z grupy Keyakizaka46, które w ramach jednej z imprez przed Halloween, postanowiły ubrać się w kostiumy przypominające nazistowskie mundury. Na Japonki spadła fala krytyki.
Wokalistki z Keyakizaka46 na okładce singla "Silent Majority" /

Wokalistki j-popowej grupy Keyakizaka46, siostrzany projekt formacji Nogizaka46, zostały ostro skrytykowane po tym, jak na jednej z imprez halloweenowych pod koniec października zrobiły sobie zdjęcia w kostiumach, które przypominały mundury oficerów Waffen-SS.

Po tym, jak zdjęcia pojawiły się w sieci, młode piosenkarki (najstarsza członkini zespołu ma 21 lat) zostały zaatakowane przez internautów.

"To, że nie wiedziałyście, w co się ubieracie i nie wspieracie nazistów, nie uprawnia was, aby zakładać takie przebrania. To niewybaczalne, zwłaszcza, że jesteście wpływowymi artystkami" - mogliśmy przeczytać na Twitterze.

Reklama

Inny internauta zasugerował członkiniom zespołu, aby zapoznały się z "Dziennikiem" Anny Frank. Pojawiły się również komentarze, że być może dziewczyny nie wiedziały, co wkładają, ale zanim doszło do sytuacji, zareagować powinni ich menedżerowie.

Sytuacja wzbudziła jeszcze więcej kontrowersji, gdyż założyciel, producent i opiekun grupy, Yasushi Akimoto jest członkiem komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Japońska pisarka, Ichika Rokuso, przy tej okazji, zaapelowała do młodych ludzi, aby ci postarali się zrozumieć ból i cierpienie osób, które straciły kogoś podczas II wojny światowej.

Na krytykę szybko odpowiedział producent, Akimoto. W krótkim oświadczeniu przeprosił wszystkich urażonych za brak nadzoru nad dziewczynami i niedostateczną kontrolę ich poczynań.

Wytwórnia Keyakizaka46, Sony Music, również wystosowała specjalne przeprosiny.

"Chcemy szczerze przeprosić urażonych naszym brakiem zrozumienia. Bierzemy ten incydent na poważnie i dołożymy starań, aby zapobiec jego powtórzeniu w przyszłości" - czytamy.

Zespół Keyakizaka46 powstał w sierpniu 2015 roku. W skład formacji wchodzą aż 22 wokalistki, a nad wszystkim piecze sprawuje producent, Yasushi Akimoto. Skład szturmem zdobył japońskie listy przebojów singlem "Silent Majority". Jego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku, a w pierwszym tygodniu sprzedaży rozszedł się w nakładzie 260 tys. egzemplarzy. Teledysk do singla wyświetlono od momentu publikacji ponad 30 milionów razy. W sierpniu odbyła się premiera drugiego singla "Sekai ni wa Ai Shika Nai", który w ciągu pierwszego tygodnia cieszył się sprzedażą na poziomie ponad 320 tys. kopii.

Zobacz klip "Silent Majority":

Oba single trafiły również na szczyt listy Billboard Japan Hot 100.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy japońskie gwiazdy prowokują nazistowskimi stylizacjami. W 2010 roku japońska grupa Kishidan wystąpiła w telewizji w hitlerowskich mundurach, za co również spadła na nią ogromna krytyka.

Zobacz klip "Sekai ni wa Ai Shika Nai":

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL