Reklama

Sistars bez konkurencji

Wydany jeszcze w ub. roku album "Siła sióstr" grupy Sistars nadal utrzymuje się na szczycie listy najpopularniejszych płyt w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie ma zbyt poważnej konkurencji. Najwyżej notowane nowości w zestawieniu to składanka firmowana przez Radio Zet oraz trzy reedycje starych albumów formacji TSA.

"Siła sióstr" przebywa na liście OLiS już od prawie pół roku (w tym trzy razy na pierwszym miejscu), wciąż jednak nie zasłużyła na miano Złotej Płyty, przyznawanej za 35 tysięcy zamówionych egzemplarzy. Do końca maja zamówiono niecałe 20 tysięcy nośników, a w samym maju zamówiono ponad 4 tysiące.

Reklama

Kolejne "wielkie przeboje" Radia Zet, tym razem z dopiskiem "na lato", debiutują na drugiej pozycji, zaś trzecie miejsce utrzymuje Krzysztof Krawczyk z krążkiem "To, co w życiu ważne".

Wspomniane wznowienia starszych albumów grupy TSA: "Heavy Metal World", "TSA" i "Rock 'n' Roll", pojawiają się odpowiednio na 7., 8. i 14. pozycji.

W przeciwieństwie do reszty świata, nie zrobiła u nas furory najnowsza płyta Avril Lavigne, "Under My Skin", która dotarła zaledwie do 13. miejsca listy OLiS, a w trzy tygodnie po premierze wypadła z pierwszej trzydziestki.

Nie najlepiej radzi sobie również pierwsza od wielu lat wspólna płyta Basi Trzetrzelewskiej i zespołu Matt Bianco, "Matt's Moods", która wprawdzie zahaczyła o czołową dziesiątkę, ale dziś jest już na 24. pozycji.

Warto odnotować pojawienie się w zestawieniu krążków rapera AbraDaba (eks-Kaliber 44), "Czerwony album" oraz grupy Faithless (z gościnnym udziałem Dido), "No Roots". Na razie zajmują one jednak dalekie 28. i 29. miejsca.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sistars | radio zet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje