Reklama

Sissy - nowa polska wytwórnia

W strukturach koncernu fonograficznego BMG pojawiła się nowa wytwórnia, o wdzięcznej nazwie Sissy. Już wkrótce jej nakładem zostanie wydany nowy album formacji Ścianka. Do wakacji zaplanowane są także dwie kolejne płyty: producenta i remiksera Andrzeja Smolika - znanego już ze współpracy z Myslovitz, Hey, Kayah, Robertem Gawlińskim, Biafro, Kalligari, oraz wieloma innymi artystami, oraz zespołu Futro.

W oświadczeniu informującym o powstaniu Sissy Records, można między innymi przeczytać: "Zasadniczym powodem utworzenia tej wytwórni były zmiany na krajowym rynku muzycznym. Od kilkunastu miesięcy coraz wyraźniej rysują się nowe kierunki, jakimi zmierzają młodzi polscy artyści. Bezsprzecznie największym zainteresowaniem młodzieży cieszy się aktualnie hip hop. Pomimo braku wsparcia ze strony mediów, płyty hiphopowe sprzedają się nieźle. Podobnie ma się sytuacja z muzyką klubową i alternatywną".

Reklama

W ramach Sissy Records będzie działała także podwytwórnia Prosto, za którą odpowiedzialny będzie Sokół (na co dzień W witrynach odbicia). Jak nie trudno się domyśleć, Prosto skoncentruje się na hip hopie. Na ten rok zaplanowane są trzy debiutanckie albumy: Waco, Kuba, DJ Deszczu Strugi, a także druga płyta formacji W witrynach odbicia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kayah | nowy album | wytwórnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje