Reklama

Siedem tygodni wystarczy

"Jeszcze tylko dwa tygodnie i dogonimy Bohemian Rhapsody" - krzyczał do tłumu Peter Kay podczas niespodziewanego występu na koncercie zreformowanej grupy Queen. Komikowi chodziło oczywiście o jego duet z Tonym Christie w piosence "(Is This The Way To) Amarillio", która przez siedem tygodni z rzędu zajmowała pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów.

Te marzenia przerwał gwałtownie raper Akon. Jego utwór "Lonely" zadebiutował na szczycie wyspiarskiego notowania najpopularniejszych singli. A jeszcze w 2004 roku Akon był mało znanym podziemnym raperem.

Reklama

Wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na początku 2005 roku, gdy singel "Locked Up" zadebiutował na 5. miejscu brytyjskiej listy przebojów. "Lonely", oparty na samplu z piosenki "Mr Lonely" Bobby'ego Wintona (numer jeden w USA w 1964 roku), wzmocnił tylko pozycję rapera.

Wspomniana "(Is This The Way To) Amarillio" Tony'ego Christie spadła na pozycję 2.

Również oczko w dół przesunął się "Signs" Snoop Dogga, którego wspomaga w utworze Justin Timberlake (miejsce 3.).

Tylko na 4. pozycji zadebiutował nowy singel Eminema zatytułowany "Mockingbird". Przypomnijmy, że poprzednie single z albumu "Encore", "Just Lose It" i "Like Toy Soldier", dotarły do szczytu listy.

Poza tym w pierwszej dziesiątce pojawiły się jeszcze dwie nowości, które zamykają "Top Ten". Są nimi "Beverly Hills" amerykańskiej grupy Weezer (pozycja 9.) i "Get Low/Lovers & Friends" Lil' Jona i East Side Boyz (miejsce 10.).

Z pozostałych singli w pierwszej dziesiątce tylko Ciarze i Missy Elliot w "1, 2 Step" udało się utrzymać zeszłotygodniową, 7. pozycję.

Bodyrockers z "I Like The Way" i Will Smith z "Switch" zanotowali spadki o jedno miejsce (odpowiednio 5. i 6.).

Natomiast Destiny's Child z "Girl" spadły z 6. na 8.

Na liście najpopularniejszych płyt 1. miejsce należy również do Akona. Płyta "Trouble" awansowała na szczyt z pozycji 2.

Również awans o jedno miejsce zanotowała kompilacja "Singles" Basement Jaxx (z 3. na 2.).

"With Teeth" Nine Inch Nails zadebiutował na pozycji 3.

Pierwszą piątkę zamykają Robert Plant z "The Mighty Rearranger" (nowość na 4.) i Bruce Springsteen z "Devils & Dust" (spadek z miejsca 1.).

Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do piosenki "Lonely" Akona, która w tym tygodniu zadebiutowała na szczycie listy przebojów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Akon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje