Shazza wystąpiła z Marcinem Millerem (Boys). "Królowa muzyki disco"

Podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki w Stalowej Woli, królowa disco polo Shazza wystąpiła razem z Marcinem Millerem z grupy Boys. Wokaliści wykonali razem wielki przebój, pt. "Mydełko Fa".

Shazza nazywana jest królową disco polo
Shazza nazywana jest królową disco poloMateusz GrochockiEast News

W trakcie organizowanej przez TVP Wakacyjnej Trasy Dwójki w Stalowej Woli wystąpił m.in. Marcin Miller z zespołu Boys.

Początki grupy Boys sięgają przełomu 1990 i 1991 r. Zespół w Prostkach koło Ełku założył Marcin Miller (sprawdź!), który od tego czasu nieprzerwanie stoi na czele formacji.

Do największych przebojów grupy Boys należą utwory "Jesteś szalona" (posłuchaj!), "Najpiękniejsza dziewczyno" (posłuchaj!), "Moja kochana", "W oczach niebo" (z Extazy), "Wciąż pamiętam", "Czy nie" i "Szalona blondynka" (duet z Bayer Full).

Podczas koncertu w Stalowej Woli Miller wykonał swój inny przebój, pt. "Wolność" (posłuchaj!), czym zdecydowanie rozgrzał publiczność. W ramach niespodzianki, wokalista na scenę zaprosił następnie Shazzę, nazywaną przez wielu królową disco polo.

"Kochani, szanowni państwo, 30 lat muzyki disco polo, 30 lat na scenie to też mało, ponieważ ona..., od ponad 30 lat nieprzerwanie jest królową muzyki disco! Przywitajmy wielkimi brawami... Shazza!!!" - zapowiedział wokalistkę.

Duet zaśpiewał legendarny utwór "Mydełko Fa", a publiczność była zachwycona.

Piosenkę napisał zmarły w kwietniu tego roku Andrzej Korzyński, a muzykę skomponował jego syn - Mikołaj. Satyryczny utwór w oryginale śpiewał Marek Kondrat. Słynnego aktora w piosence wokalnie wspierała Marlena Drozdowska.

Utworu nie chciały nadawać polskie stacje, ale jakimś sposobem dotarł za ocean, gdzie przez pół roku okupował polonijną listę przebojów w Chicago. To zrobiło wrażenie i "Mydełko Fa" pojawiło się w kraju. I poszło... "Jak chodziłem na bazar w latach 90., to piosenka leciała z każdego straganu, szczęk czy stelaża" - wspominał Korzyński.

Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego
Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego
Stefan Friedmann podczas pogrzebu Andrzeja Korzyńskiego
Pogrzeb Andrzeja Korzyńskiego
+10

Kim jest Shazza?

Shazza, a właściwie Marlena Magdalena Pańkowska urodziła się 29 maja 1967 roku w Pruszkowie. Karierę muzyczną zaczynała od współpracy z grupą Toy Boys, a solową karierę rozpoczęła w 1992 roku.

Ta przyniosła jej ogromny sukces.  Przełomowym momentem dla Shazzy była płyta "Baiao Bongo", na której znalazła się nowa wersja utworu Natalii Zylskiej. Album stał się prawdziwym hitem, który wkrótce sprawił, że piosenkarkę zaczęto nazywać królową disco polo.

Shazza - Bajao Bongo

Płyty "Egipska noc" oraz "Noc róży" umocniły pozycję Shazzy na polskim rynku. Wydawnictwa sprzedały się w gigantycznym nakładzie - "Egipska noc" pokryła się podwójną platyną, a "Noc róży" platyną. Łącznie wokalistka wydała osiem albumów i sprzedała ponad dwa miliony egzemplarzy.

Ogromna sława Shazzy sprawiła, że wokalistka dwukrotnie pojawiła się na Festiwalu w Opolu. W 1999 roku wykonała wraz z Pawłem Kukizem piosenkę "Zośka", a w 2001 roku na koncercie Premier zaśpiewała utwór "Może to samba" (zajęła z nim drugie miejsce).

Wokalistka obecnie przygotowuje się do obchodów 30-lecia działalności muzycznej. Z tej okazji przygotowała koncerty oraz teledysk. Jednak to nie kariera jest obecnie priorytetem wokalistki. W "Pytaniu na śniadanie" w TVP ujawniła, że od kilku lat choruje na raka i jest w trakcie leczenia.

Marcin Miller: Życzę sobie, aby mnie nie trafił szlagNewseria Lifestyle/informacja prasowa

Nowotwór u wokalistki wykryto w trakcie rutynowych badań.

"Można powiedzieć, że ja nie miałam żadnych objawów. Robiłam kontrolne badania. Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora. Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze" - mówiła.

Mimo spadku popularności, Shazza nadal ma wiernych fanów, dla których nagrywa nowe piosenki oraz koncertuje. W ostatnich latach była również jurorką w programie "Disco Star", czyli talent show, który miał znaleźć nową gwiazdę disco polo.

Shazza w 2019 roku.
Przez kolejne lata popularność grupy Boys wcale nie osłabła. Grupa nadal koncertuje, a Marcin Miller jest stałym bywalcem programów telewizyjnych. Zespół regularnie pojawia się też na imprezach tanecznych organizowanych przez telewizje.

Marcin Miller w 2020 roku.
Cesarzem disco polo nazywa się natomiast Sławomira Świerzyńskiego z zespołu Bayer Full.  W latach 90. grupa zyskała popularność dzięki programowi "Disco Relax", gdzie puszczano ich piosenki "Blondyneczka", "Majteczki w kropeczki " i "Wszyscy Polacy". 


Sławomir Świerzyński w 1997
"Jesteś szalona", "Chłop z Mazur" i "Wolność" to tylko niektóre przeboje, które pozwoliły zdobyć popularność Marcinowi Millerowi oraz grupie Boys. 

Marcin Miller w 1997 roku
+10
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas