Reklama

Shakira najlepsza w lutym

Nie muzyka do "Władcy pierścieni", nie Anastacia i nie Alanis Morissette, ale Shakira uplasowała się na szczycie listy płyt najchętniej zamawianych w lutym przez sklepy muzyczne w Polsce. Ścieżka dźwiękowa do ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena znalazła się na miejscu drugim, wyprzedzając autorkę przeboju "Hands Clean".

Do zdobycia pierwszego miejsca Shakirze wystarczyło nieco ponad 19 tysięcy zamówionych egzemplarzy płyty "Laundry Service". Ścieżka dźwiękowa do "Władcy pierścieni" musiała zadowolić się wynikiem o prawie półtora tysiąca gorszym. Alanis Morissette nie miała raczej szans na fotel lidera. Na sklepowe półki trafiło zaledwie 14 tysięcy nośników albumu "Under Rug Swept".

Reklama

W zestawieniu pojawiła się natomiast spora liczba nowości. Nie wszyscy artyści będą jednak zadowoleni z pozycji, jakie zajęły ich płyty. Na pewno zawiedzeni mogą być członkowie polskiej formacji Homosapiens. Ich drugi w karierze album, zatytułowany "Big Frank", znalazł się dopiero na miejscu 80. (niecały tysiąc zamówionych przez sklepy egzemplarzy), ale to i tak więcej niż zdołała osiągnąć grupa No Doubt z wydawnictwem "Rock Steady" (miejsce 92. i raptem 842 egzemplarze).

Niepocieszony będzie także Maciek Maleńczuk. Pozycja 55. i wynik 1342 zamówionych w lutym nośników płyty "Ande La More" to znacznie poniżej oczekiwań byłego członka Pudelsów. Co ciekawe, w Top 100 nie znalazł się w ogóle pożegnalny album grupy Homo Twist, rozwiązanej w 2000 roku.

Kliknij, aby zobaczyć listę najpopularniejszych albumów w lutym 2002 r.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje