Reklama

Scott Weiland nad przepaścią

Wygląda na to, że narkotykowe kłopoty Scotta Weilanda, wokalisty grupy Stone Temple Pilots, są wciąż bardzo poważne. Jego znajomi twierdzą, że przechodzi on kolejne kuracje odwykowe, które jednak niewiele pomagają. W minioną sobotę Weiland został aresztowany, gdy policja znalazła narkotyki w prowadzonym przez niego samochodzie.

"Byłem narkomanem przez 31 lat, ale nigdy nie byłem tak głupi, żeby robić to, co on i brać takie dawki, jakie on bierze" - mówi o wokaliście STP Buddy Arnold, współtwórca programu pomocy muzykom uzależnionym od narkotyków i alkoholu.

Arnold dodaje, że poważnie obawia się o życie Weilanda.

"Boję się, że pewnego dnia się obudzę i usłyszę wiadomość o tym, że on nie żyje. Uważam, że każdy może z tego wyjść i mam nadzieję, że i jemu się to uda, zanim przedawkuje i umrze - bo w takim kierunku zmierza."

Reklama

Okazuje się też, że wokalista stara się uwolnić od nałogu, ale ma z tym ogromne kłopoty.

"On wychodzi z jednego centrum odwykowego i za dwa dni trafia do następnego. W ciągu ostatnich 45 dni był na detoksie co najmniej sześć razy" - opowiada Arnold.

Uzależnienie od narkotyków nie jest jedynym problemem Weilanda. Ponoć cierpi on również na poważne zaburzenia maniakalno-depresyjne, nie chce jednak brać lekarstw, bo źle wpływają one na jego osobowość.

Wokalista kilkakrotnie trafiał do aresztu za przestępstwa związane z narkotykami. Ostatnio znalazł się tam w nocy z soboty na niedzielę (17/18 maja). Nie wiadomo, czy znalezione wówczas w jego samochodzie heroina i kokaina należały do niego, czy do towarzyszącej mu kobiety. 2 czerwca stanie przed sądem i jeśli zostanie uznany winnym może zostać skazany nawet na rok więzienia.

Ostatnio Weiland nawiązał współpracę z byłymi muzykami Guns N' Roses w ramach zespołu o roboczej nazwie The Project. Nie wiadomo jeszcze, czy wokalista zostanie na stale przyjęty do grupy, jeśli jednak tak się stanie, ma zostać skierowany na leczenie, a jego życie na jakiś czas będzie poddane ścisłej kontroli.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stone Temple Pilots | wokalista | kłopoty | NAD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy