Reklama

Scenarzysta Eric Burdon

64-letni Eric Burdon, legendarny wokalista angielskiej grupy The Animals, zamierza napisać scenariusz, w którym krytycznie przygląda się przemysłowi muzycznemu. Skrypt powstanie na podstawie fragmentów jego autobiografii "My Secret Life".

"Kilku producentów z Los Angeles czytało kilka rozdziałów mojej książki i bardzo im się podobały. Twierdzą, że mógłby być z tego niezły film" - twierdzi Burdon, najbardziej znany z przeboju "The House Of The Rising Sun".

Reklama

Wokalista nie ukrywa, że jego zdanie na temat przemysłu muzycznego jest mocno krytyczne. Burdonowi nie podoba się szczególnie, jak wielkie pieniądze trzeba wydać, by móc cieszyć się muzyką.

"Kiedy chcesz zobaczyć Stonesów lub Madonnę, to zacznij sumować koszty - 300 dolarów za bilet, dolicz koszulkę, koszt dojazdu i parkowania samochodu. Może cię to wyjść nawet 1000 dolarów!" - oburza się Burdon.

"Chwila, moment! Ja mogłem oglądać Stonesów za 10 szylingów. Nie zapominajmy, skąd pochodzi prawdziwy rhythm'n'blues" - przestrzega wokalista.

By nie być częścią wielkiego przemysłu, Burdon zdecydował się wydać swoją płytę "My Secret Life" w niewielkiej niemieckiej wytwórni.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: The Animals | wokalista | scenarzysta | Eric Burdon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje