Sarsa: Nie mogę doczekać się premiery

28 sierpnia ukaże się debiutancki album Sarsy, wokalistki, która popularność zyskała w "The Voice of Poland". Płytę "Zapomnij mi" promowały single: "Naucz mnie" oraz "Indiana". Na kilka dni przed premierą wydawnictwa, Sarsa zdradziła kilka szczegółów w rozmowie z agencją PAP Life.

Sarsa odlicza dni do premiery debiutanckiej płyty

Teledysk do pierwszego singla Sarsy zatytułowanego "Naucz mnie" wyświetlono w serwisie Youtube 24 miliony razy. Klip pobił rekord na polskiej platformie Vevo. Kolejnym utworem zapowiadającym jej debiutancki album jest piosenka "Indiana", do której także powstał teledysk.

Reklama

"Na płycie będą utwory z mojej muzycznej, stricte alternatywnej przeszłości takie jak utwór 'Chill', ale również te, które określane są mianem szlachetnego popu - jak 'Naucz Mnie' czy 'Indiana', gdzie przemycam elementy szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Łączenie dwóch światów muzycznych na jednej płycie, to było trudne wyzwanie, które sobie postawiłam i teraz nie mogę doczekać się premiery, żeby móc podzielić się tym z ludźmi" - mówi Sarsa.

Sarsa przyznaje, że teksty na płytę tworzy samodzielnie.

"Nie potrafię pisać piosenek o czymś, czego nie przeżyłam, dlatego moje teksty są bardzo emocjonalne. Jednak nie lubię śpiewać o wszystkim wprost. Dlatego treści często są zaszyfrowane w słowach" - wyznaje wokalistka.

W trakcie udziału w "The Voice of Poland" Sarsa uległa wypadkowi, przez co zmuszona była zrezygnować z uczestnictwa w talent show. W programie wokalistka zachwyciła Edytę Górniak, która zaproponowała jej skomponowanie utworu na swoją płytę. Na pytanie, czy doszło do współpracy obu pań, Sarsa odpowiada, że to tajemnica.

Zobacz teledysk "Naucz mnie":

Sprawdź tekst utworu "Naucz mnie" w serwisie Tekściory.pl!

W swojej twórczości Sarsa inspiruje się wieloma artystami. Ostatnio słucha takich zespołów jak: Radiohead, Years & Years, The xx, Tove Lo, Major Lazer.

Muzyka od zawsze wypełniała życie młodej wokalistki, która nie tylko śpiewa, ale również prowadzi zajęcia muzykoterapii:

"Dobrze jest kochać to, co się robi, mieć pasję w życiu i przede wszystkim dzielić się tym z innymi. Myślę sobie, że w dzisiejszych czasach odchodzi się od tego, co naturalne i dobre, a muzyka jest takim narzędziem, które potrafi przywrócić równowagę, wnieść coś dobrego, poruszyć i być kanałem komunikacyjnym między ludźmi. Prowadzę również terapię kamertonową - to rodzaj muzykoterapii, która działa nie tylko na umysł, ale także prowadzi do dobrostanu na poziomie biologicznym" - opowiada Sarsa.

Zobacz teledysk "Indiana":

Sprawdź tekst utworu "Indiana" w serwisie Tekściory.pl!

Wokalistka wyjaśniła w wywiadzie także genezę swojego pseudonimu:

"Zaczynałam od różnych niszowych projektów muzycznych. Jeden z nich nazwałam SarsaParilla, nazwa pochodzi od słodkiego napoju z kolcorośli. Grałam koncerty i ludzie wołali na mnie Sarsaparilla, ale po jakimś czasie, naturalnie zaczęto skracać Sarseparillę do Sarsy i tak zostało" - tłumaczy wokalistka.

Dowiedz się więcej na temat: Sarsa Markiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje