Reklama

Santana znów nagrodzony

Władze miasteczka Autlan de Navarro, w Meksyku, gdzie urodził się Carlos Santana, postanowiły uhonorować go wybudowaniem placu noszącego jego nazwisko. Stanąć ma tam jego pomnik, a imieniem legendarnego gitarzysty nazwana zostanie jedna z bocznych ulic.

Marco Rodriguez, rzecznik władz miejskich, powiedział: "Plac jest położony w południowej części miasta i jest już prawie skończony. Chcemy uroczyście otworzyć go w drugiej połowie tego roku jako 'Carlos Santana Plaza'. Oprócz pomnika gitarzysty staną tam także podobizny jego ojca Jose i innych lokalnych muzyków. "Carlos sam to zasugerował. Chciał mieć obok swojej także inne figury" - powiedział Rodriguez

Reklama

Sam muzyk wydaje się być zadowolony z tego pomysłu. Lubi przebywać blisko innych muzyków, a najbardziej ceni swego idola Milesa Davisa. Jak sam twierdzi, jest tak blisko niego, że czasami nawet rozmawia z jego duchem. Powiedział: "Kiedy Miles się pojawia, nie wydaje się być świadomy tego, że nie żyje, jest taki jak zawsze. Potrafię nawet poczuć jego zapach. Nawet tam, po drugiej stronie, istnieją zapachy".

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tam | Carlos | Carlos Santana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje