Reklama

Rozdano MTV Video Music Awards

Późno w nocy z czwartku na piątek zakończyła się ceremonia wręczenia tegorocznych MTV Video Music Awards, czyli dorocznych nagród telewizji MTV za najlepsze teledyski roku. Wielkimi przegranymi okazały się Britney Spears i Christina Aguilera, które pomimo wielu nominacji nie otrzymały żadnej statuetki. Niespodziewanie wśród wokalistek największy sukces odniosły Aaliyah i Macy Gray. Dwie nagrody otrzymała także nieobecna na uroczystości Bjork.

Do zwycięzców na pewno mogą także zaliczyć się Eminem i grupa 'N Sync - laureaci trzech nagród, przy czym Eminem jedną z nich otrzymał za duet z Dr.Dre. Członkowie najpopularniejszego na świecie boysbandu nie mieli kłopotów ze zgarnięciem statuetki, wręczanej w imieniu widzów MTV. 'N Sync zdobyli także nagrody w kategoriach: najlepszy teledysk pop i najlepsza choreografia za wideoklip do piosenki "Bye Bye Bye".

Poza laureatami, najbardziej zadowolony ze wszystkich obecnych na Sali gości był Shawn Fanning, twórca i założyciel serwisu Napster. Wraz z Carsonem Daly'm miał przyjemność zapowiedzieć występ Britney Spears. Uwagę wszystkich zwróciła jego koszulka z przekreślonym logiem zespołu Metallica. Pokazywany w tym momencie przez realizatorów telewizyjnych Lars Urlich, perkusista grupy udawał, że nie widzi całego zdarzenia. Nieco później nadeszła jego odpowiedź. Kiedy zapowiadla pojawienie się na scenie grupy Blink 182, na telebimie puszczono króciutki film, w którym Lars pozwala na to, aby z mieszkania jego dziewczyny wynoszono jej rzeczy, a nawet zabrano jej samochód. Komentarz do obrazka brzmiał: "Fajnie jest rozdawać, kiedy nie dzielisz się swoim". Nie wiadomo co pomyśleli o tym fani zespołu Metallica, ale na pewno dla Napstera to była darmowa reklama.

Reklama

Bohaterem wieczoru byli także na pewno członkowie zespołów Rage Against the Machine i Limp Bizkit. Y.Tim.K , basista pierwszych, po zakończeniu występu swej grupy zaczął uderzać swoją gitarą w ekrany ustawionych na scenie telewizorów, niszcząc je doszczętnie. Nieco później, gdy wokalista Limp Bizkit odebrał od niego nagrodę za najlepszy teledysk rockowy, wspiął się na ustawioną na scenie konstrukcję. Bardzo szybko sprowadziła go na ziemię ochrona i w jej towarzystwie opuścił budynek. Fred Durst podczas swego przemówienia wyraził dużą sympatię dla Y.Tim.K. Nieco później zaśpiewał w duecie z Christiną Aguilerą. Także zawiedli się ci, którzy liczyli na duet Aguilera - Eminem. Zadowoleni są na pewno członkowie Red Hot Chili Peppers - laureaci dwóch statuetek, za reżyserię i dodatkowo uhonorowani nagrodą "Video Vanguard" za całokształt twórczości. Trzeba przyznać, że tę nagrodę Anthony Kiedis i spółka otrzymali jak najbardziej zasłużenie. Ich teledyski od zawsze przyciągają wzrok widzów.

Na zakończenie należy wspomnieć o najlepszym występie podczas uroczystości. Paradoksalnie najbardziej podobał się wszystkim występ Britney Spears, która nie otrzymała żadnej statuetki. Nastoletnia wokalistka, ubrana niczym Michael Jackson w teledysku "Billie Jean", rozpoczęła od swej wersji "Satisfaction", słynnego przeboju The Rolling Stones. Po chwili jednak zrzuciła z siebie garnitur i rozpoczęła wspaniały taniec w błyszczącym, na wpół przezroczystym stroju. Wykonała swój wielki przebój "Oops I Did It Again". Tym razem w bardzo różniącej się od oryginału wersji. Można było odnieść wrażenie, że podkład do tej wersji pomagał tworzyć sam Trent Reznor z Nine Inch Nails. To nieco industrialne brzmienie Britney wielu z dziwiło, ale wszystkim się spodobało.

Oto lista zwycięzców:

Najlepszy teledysk roku: Eminem, "The Real Slim Shady"

Najlepszy teledysk popowy: 'NSync, "Bye Bye Bye"

Najlepszy teledysk Dance: Jennifer Lopez, "Waiting for Tonight"

Najlepszy teledysk rockowy: Limp Bizkit, "Break Stuff"

Najlepszy teledysk hip hopwy: Sisqo, "Thong Song"

Najlepszy teledysk rapowy: Dr. Dre/Eminem, "Forgot About Dre"

Najlepszy teledysk soul: Destiny's Child, "Say My Name"

Najlepszy teledysk zespołowy: Blink-182, "All the Small Things"

Najlepszy teledysk żenski: Aaliyah, "Try Again"

Najlepszy teledysk męski: Eminem, "The Real Slim Shady"

Najlepszy teledysk z filmu: Aaliyah, "Try Again"

Przełomowy teledysk: Bjork, "All Is Full of Love"

Nagroda widzów: 'NSync, "Bye Bye Bye"

Nowy artysta: Macy Gray, "I Try"

Najlepszy efekt kinowy: Macy Gray, "Do Something"

Najlepszy montaż: Aimee Mann, "Save Me"

Najlepsza reżyseria: Red Hot Chili Peppers, "Californication" (Jonathan Dayton/Valerie Faris)

Najlepsze efekty specjalne: Bjork, "All Is Full of Love"

Najlepsza reżyseria twórcza: Red Hot Chili Peppers, "Californication"

Najlepsza choreografia: 'NSync, "Bye Bye Bye"

Nagroda specjalna "Video Vanguard" za całoksztalt: Red Hot Chili Peppers

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy