Roxie Węgiel, Doda, sanah. Znamy najcenniejsze kobiece marki. Kto na podium?

Magazyn "Forbes" co roku publikuje zestawienie "100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych". Tym razem pojawiło się wiele zaskoczeń, a niektórych gwiazd można było się spodziewać. Dziś sprawdzamy, jakie piosenkarki znalazły się w rankingu!

Roxie Węgiel
Roxie Węgiel AKPAAKPA

"Forbes" poinformował czytelników, że w ramach zestawienia najcenniejszych marek przeanalizowano ponad 3,5 miliona publikacji kobiet z różnych branż. Nie było to łatwe zadanie dla redakcji magazynu.

"Wartość medialna wszystkich badanych treści osiągnęła poziom 15,7 mld zł i przebiła ubiegłoroczną wartość 11 mld zł" - napisano.

Po raz kolejny zwyciężczynią rankingu jest Iga Świątek, która od trzech lat staje na podium. W tym roku została wyceniona pokaźną kwotę 1 727 822 902zł. Zaraz za nią uplasowała się Agnieszka Holland (484 milionów) oraz następna tenisistka Magda Linette (409 milionów). Jaka reprezentacja muzyczna znalazła się w rankingu?

Najcenniejsze marki piosenkarek: Doda, sanah, Roxie Węgiel

Wśród polskich piosenkarek, najwyższe miejsce zajęła Doda z wynikiem 305,4 mln złotych, która jest zachwycona zdobyciem czwartego miejsca. W 2023 roku wokalistka otrzymała jedenaste miejsce.

"Z raportu najcenniejszych kobiecych marek osobistych - w nowym zestawieniu moja wycena jest na poziomie 305 mln złotych (tuż po Idze Świątek, Agnieszce Holland i Magdzie Linette). Wow, wśród takich nazwisk to prawdziwy sukces doceniajmy, a nie oceniajmy" - czytamy na mediach społecznościowych artystki.

Na szóstym miejscu znalazła się Margaret, której marka została wyceniona na 269,4zł. Jeszcze przed zamknięciem się pierwszej dziesiątki, widnieje na dziewiątym miejscu najbardziej rozchwytywana wokalistka w Polsce, czyli sanah z kwotą 242mln zł.

Na pozycji dwunastej umieszczono Roxie Węgiel (214 mln), która z ogromną wdzięcznością pochwaliła się swoim wynikiem na Instagramie. Warto dodać, że wokalistka jest jedyną kobietą przed 20 rokiem życia w tym rankingu! Tuż za nią pojawiła się Julia Wieniawa (207 mln).

Co ciekawe, nie brakuje tegorocznej reprezentantki naszego kraju na Eurowizji - markę osobistą Luny wyceniono na 187 mln zł.

Paręnaście miejsc niżej znalazły się weteranki polskiej sceny muzycznej. Justyna Steczkowska widnieje na 23 pozycji (142mln), a Agnieszka Chylińska uplasowała się na 38 punkcie (99 mln zł).

Jeszcze przed zamknięciem się pierwszych 50 nazwisk, umieszczono Viki Gabor na 47 miejscu (79 mln) oraz Nataszę Urbańską, której wynik 48 mln zł postawił ją na 48 pozycji. Nie może zabraknąć także Mery Spolsky, która coraz wyżej pnie się po szczeblach kariery. Wyceniono ją na 53 mln zł.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas