Reklama

Ronnie Wood nie schlebia gustom publiczności

Przerwę w działalności The Rolling Stones Ronnie Wood wykorzystał na nagranie autorskiego materiału, wymownie zatytułowanego "Not For Beginners". Muzyk przyznał się dziennikarzom, że taki tytuł wybrał nieprzypadkowo, gdyż nie ma zamiaru schlebiać gustom szerokiej publiczności.

"Gram swoje już od wielu lat i nie potrzebuję schlebiać gustom tłumu. Jeżeli komuś podoba się moja płyta po pierwszym przesłuchaniu, bardzo się z tego cieszę, a jeżeli nie - niech posłucha jeszcze raz. (śmiech) To nie jest muzyka dla początkujących" - mówił Ronnie Wood w wywiadzie.

Reklama

Zgodził się również z opinią, iż wartości zawartej na albumie muzyki nie odkrywa się po pierwszym przesłuchaniu.

"Może ludzie, którym nie podoba się od razu moja płyta, powinni pomyśleć o powrocie do szkoły. (śmiech) Mówiąc serio, chyba rzeczywiście mam dar do pisania muzyki, której poznanie wymaga czasu" - dodał.

Jednym z powodów, dla których powstała płyta "Not For Beginners" była konieczność zachowania dobrej formy muzycznej i kompozytorskiej w czasie, gdy zespół The Rolling Stones nie nagrywa.

"Kiedy robimy sobie dłuższą, trwającą kilka lat przerwę z Rolling Stones, nie możemy sobie pozwolić na wypadnięcie z formy. Palce wciąż muszą sprawnie biegać po gryfie, a najlepszym sposobem na to, by nie skapcanieć, jest nagranie solowej płyty. Wie o tym Charlie, który ma kapelę jazzową, wie Mick, który właśnie wydał 'Goddess In The Doorway' i wie Keith, który ciągle angażuje się w jakieś nowe projekty. O ile wiem, jakąś płytę nagrał też Darryl Jones... Każdy z nas coś robi".

Przeczytaj wywiad z Ronniem

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gust | nagranie | The Rolling Stones | Ronnie Wood | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje