Reklama

Reklama

Rockowe asteroidy

Międzynarodowa Unia Astronomiczna postanowiła nazwać kilka z nowo odkrytych asteroidów na cześć znanych wykonawców rockowych. Do tej pory ciała niebieskie nazywano zazwyczaj imionami greckich bogów lub słynnych naukowców i odkrywców. Ostatnio na mapie nieba przybyły asteroidy "The Beatles", "Bruce Springsteen","Brian Wilson" i "Phil Spector".

Praktykę nadawania nowym ciałom niebieskim takich nazw zapoczątkował nowozelandzki astronom Ian Griffin, który odkryty przez siebie asteroid ochrzcił na cześć Bruce'a Springsteena.

"To forma uhonorowania ludzi, którzy stanowili inspirację dla naszej generacji. W sumie nie ma w tym niczego nowego, bo już kiedyś nazwano asteroid na cześć Jana Sebastiana Bacha" - powiedział astronom.

W dokumentacji odkrytego przez siebie asteroidu napisał on o Springsteenie: "Bruce Springsteen jest piosenkarzem i kompozytorem, który komentuje społeczną rzeczywistość Ameryki przez ostatnich dwadzieścia lat. W dniu, kiedy odkryłem tę małą planetę, towarzyszyła mi jego muzyka".

Reklama

Asteroid "The Beatles" odkrył J. Broughton, naukowiec pracujący w Reedy Creek Observatory w Maryland.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy