Reklama

Robbie Williams założy własną wytwórnię?

Koncerny płytowe walczą już od kilku miesięcy o kontrakt z Robbie Williamsem, brytyjskim gwiazdorem muzyki pop, chcąc wydać jego album. A tymczasem wokalista wpadł na pomysł, aby założyć własną firmę, dzięki której będzie mógł kontrolować sprzedaż płyty i więcej na niej zarobić.

Wytwórnie Sony, BMG, Universal i EMI kuszą Robbiego swoimi ofertami finansowymi. Mówi się, iż wokalista mógłby zarobić na podpisaniu kontraktu nawet 90 milionów dolarów. Gwiazdor rozważa jednak otworzenie własnej firmy wydawniczej. Dzięki niej mógłby kontrolować cały proces promocji i sprzedaży, a jednocześnie nie musiałby dzielić się z żadnym z koncernów zyskami.

Reklama

"Taki krok wydaje się być w przypadku Robbiego zrozumiały. Będzie miał większy wpływ na to co dzieje się z jego albumem, no i oczywiście zwiększy znacznie jego dochody. Warunkiem sukcesu jest jednak to, aby jego płyty nadal dobrze się sprzedawały, ale z tym chyba problemu nie będzie" - powiedział jeden ze znajomych Robbiego gazecie "Daily Star".

Album "Escapology" ma ukazać się na rynku we wrześniu. Menedżment wokalisty już podobno skontaktował się z jedną z niezależnych tłoczni i pytał o możliwość wytłoczenia w ciągu miesiąca ponad miliona płyt.

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robbie Williams | wokalista | williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje