Rihanna o rasizmie: To się nigdy nie skończy

Rihanna wypowiedziała się ostatnio na temat swoich doświadczeń z przejawami rasizmu w przemyśle muzycznym. Barbadoska wokalistka przyznała, że mimo wielkiego sukcesu, jaki osiągnęła, często patrzy się na nią przez pryzmat koloru skóry.

Rihanna czuje się dyskryminowana ze względu na swoją rasę

W rozmowie z "The New York Times" Rihanna poruszyła m.in. kwestie związane z rasizmem.

Reklama

"Muszę znosić to, że ludzie oceniają cię, ponieważ jesteś ‘opakowany’ w jakiś sposób - są zaprogramowani, by myśleć, że czarny człowiek w bluzie z kapturem oznacza, że musisz trzymać swój portfel bliżej" - mówiła Rihanna i dodała - "Dla mnie sprowadza się to do mniejszych spraw, scenariuszy, w których ludzie mogą założyć coś na mój temat bez poznania mnie, tylko ze względu na moje ‘opakowanie’".

Wokalistka zapytana o rasizm w muzyce, odpowiedziała, że "to nigdy się nie kończy". Co więcej, Rihanna przyznała, że dyskryminacji ze względu na swój kolor skóry zaczęła doświadczać, gdy jako nastolatka przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych.

"Kiedy zaczęłam odkrywać różnicę - albo kiedy moja rasa została podkreślona - to głównie podczas kontaktów biznesowych... Swoją drogą, to się nigdy nie kończy. To nadal się dzieje. I właśnie to sprawia, że chcę udowodnić ludziom, że się mylą. To mnie prawie podnieca. Wiem, czego ludzie ode mnie oczekują i nie mogę się doczekać, żeby im pokazać, że jestem tu, aby te oczekiwania przewyższyć" - dodała Rihanna.

Zobacz zdjęcia Rihanny w magazynie "Vanity Fair":

Barbadoska wokalistka ujawniła ostatnio tytuł oraz okładkę swojej najnowszej płyty. Album "Anti" będzie ósmym wydawnictwem w dorobku Rihanny, a zapowiada go singel "Bitch Better Have My Money". Na razie nie jest znana dokładna data premiery krążka.

Zobacz teledysk "Bitch Better Have My Money":

Sprawdź tekst utworu "Bitch Better Have My Money" w serwisie Tekściory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Robyn Rihanna Fenty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje